В “Тузлівських лиманах” масова загибель птахів, міндовкіля звернулось в Генпрокуратуру (ФОТО)


09:5804.12.2022

У національному природному парку “Тузлівські лимани” (Одеська обл.) зафіксована масова загибель птахів.

Як йдеться у повідомленні на сайті Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, 30 листопада працівники заповідника виявили в заплаві річки Хаджидер на території парку загиблих птахів – близько 50 білолобих гусей, 40 мартинів жовтоногих, 8 граків та 2 сірі ворони. Також виявлено декілька живих птахів з нетиповою поведінкою.

В "Тузлівських лиманах" масова загибель птахів, міндовкіля звернулось в Генпрокуратуру (ФОТО) 1
В "Тузлівських лиманах" масова загибель птахів, міндовкіля звернулось в Генпрокуратуру (ФОТО) 7
В "Тузлівських лиманах" масова загибель птахів, міндовкіля звернулось в Генпрокуратуру (ФОТО) 3
В "Тузлівських лиманах" масова загибель птахів, міндовкіля звернулось в Генпрокуратуру (ФОТО) 8
В "Тузлівських лиманах" масова загибель птахів, міндовкіля звернулось в Генпрокуратуру (ФОТО) 5
В "Тузлівських лиманах" масова загибель птахів, міндовкіля звернулось в Генпрокуратуру (ФОТО) 9

Тушки направили до Інституту зоології НАНУ для дослідження на наявність збудників бактеріальної та вірусної етіології, хімічних сполук, зокрема тих, що застосовуються аграріями.

За результатами дослідження зафіксована аналогічна морфо-фізіологічна картина як і у птахів, що масово гинули в біосферному заповіднику “Асканія- Нова” минулого року.

“Нагадаємо, тоді з’ясувалося, що причиною загибелі є хімічний препарат Бродифакум. Це антикоагулянт, який застосовують аграрії як родентицид проти всіх видів гризунів. Він діє навіть після одноразового прийому та вражає кровоносну, центральну нервову, дихальну, серцево-судинну системи, печінку, нирки”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що такі сильнодіючі препарати зазвичай, всупереч законодавчій забороні, аграрії застосовують у водоохоронних зонах та прибережно-захисних смугах. При цьому, не дотримуються і правил його використання, насипаючи біля нірки отруєне зерно. У подальшому його споживають не лише гризуни, але і птахи, зайці, козулі. Хижі птахи, лисиці, вовки отруюються вторинно, споживаючи мишовидних гризунів, отруєних зайців, куріпок та фазанів.

“Міндовкілля вже звернулося із заявою до Офісу генерального прокурора з проханням зареєструвати кримінальне провадження за статтею 441 Кримінального кодексу України (екоцид) та розпочати досудове розслідування”, – повідомили у міністерстві.

Понравилась статья? Расскажите друзьям![hupso]

'В “Тузлівських лиманах” масова загибель птахів, міндовкіля звернулось в Генпрокуратуру (ФОТО)' не имеет комментариев

Будьте первым!

Желаете поделиться мнением?

© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube