Не було ухвалене рішення про зміну календаря, тож цього року продовжуємо відзначати церковні свята у звичні нам дати, – в ПЦУ дали роз’яснення


11:0330.11.2022

Наразі Православна Церква України ще не ухвалила рішення про зміну календаря на новоюліанський.

В окремих громадах – за спільним рішенням настоятеля і громади – богослужіння за чином свята Різдва Христового може бути звершене 25 грудня. Таке богослужіння не заміняє служб різдвяного циклу, визначених традиційним календарем, а є лише додатковою можливістю прославити подію Христового Різдва тим, хто бажає це зробити 25 грудня.

Про це йдеться в повідомленні на фейсбук-сторінці Православної Церкви України, передає Інше ТВ.

«Багато вірян нині цікавляться, у який день цьогоріч відзначатимемо свято на честь святителя Миколая Чудотворця: 6 чи 19 грудня?

Коротка відповідь проста: 19 грудня.

Довге пояснення:

Не було ухвалене рішення про зміну календаря, хоча обговорення цієї можливості триває, тож дати відзначення всіх зимових свят залишаються тими ж, що і минулого року:

19 грудня – вшановуємо святителя Миколая Чудотворця;

7 січня – Різдво Христове;

14 січня – вшановуємо святителя Василія Великого;

19 січня – свято Хрещення Господнього.

Водночас, враховуючи всі обставини (зокрема війну) та суспільний запит, Священний Синод Православної Церкви України постановив, що в окремих громадах богослужіння за чином свята Різдва Христового може бути звершене 25 грудня. Це можливе лише за спільним рішенням настоятеля і громади. Таке богослужіння не заміняє служб різдвяного циклу, визначених традиційним календарем, а є лише додатковою можливістю прославити подію Христового Різдва тим, хто бажає це зробити 25 грудня.

Також, у разі прийняття такого рішення та звершення богослужіння, через єпархіальні управління до Київської Митрополії має бути передана письмова інформація про число його учасників. Ця інформація вивчатиметься при розгляді реальної церковної потреби в переході на новоюліанський календар.

Тож цього року продовжуємо відзначати церковні свята у звичні нам дати.

А можливі календарні зміни можуть відбутися за запитом вірних, вираженим не лише у словах, але й діях», – йдеться в роз’ясненні ПЦУ.

Як повідомляло Інше ТВ, ПЦУ дозволила проводити Різдвяне богослужіння 25 грудня

Понравилась статья? Расскажите друзьям![hupso]

'Не було ухвалене рішення про зміну календаря, тож цього року продовжуємо відзначати церковні свята у звичні нам дати, – в ПЦУ дали роз’яснення' не имеет комментариев

Будьте первым!

Желаете поделиться мнением?

© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube