Для чого рф розгорнула війська в Білорусі? Не для наступу на Київ,- ISW


07:1629.11.2022

Розгорнувши війська на території Білорусі у листопаді 2022 року, Кремль намагається посилити російський навчальний потенціал і провести інформаційну операцію, націлену на Захід.

Про це повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).

Аналітики зазначають, що супутникові знімки вказують на збільшення бойової техніки РФ, зокрема танків на 230-му загальновійськовому Обуз-Лєсновському полігоні в Бресті. Кількість спостерігається приблизно на одну бригаду.

Водночас моніторингова організація “Беларускі Гаюн” поінформувала про те, що Кремль перекинув туди ж 15 зенітно-ракетних комплексів “Тор-М2” і 10 одиниць невизначеного інженерного обладнання до Бреста.

“Ці дислокації підтримують зусилля Росії з навчання, а не підготовку до бойових дій з Білорусі. 28 листопада український Генштаб повідомив, що, за його оцінками, російські сили перекинуть невизначені елементи (“деякі підрозділи”) з Білорусі в невизначений район після того, як підрозділи “набудуть бойової спроможності”, – зазначили в ISW.

Відповідні заяви вказують на те, що бойові втрати серед російських інструкторів і стреси, пов’язані з мобілізацією, зменшили навчальний потенціал РФ, ймовірно, збільшивши залежність від Білорусі у плані навчального потенціалу, пояснюють фахівці.

“Кремль також, ймовірно, прагне використати розгортання російських військ у Білорусі як інформаційну операцію, щоб зафіксувати українські сили навколо Києва, аби запобігти їх використанню на півдні та сході. Білоруські війська малоймовірно атакуватимуть Україну”, – додають в Інституті вивчення війни.

Ключові висновки ISW:

  • Заявлене Росією захоплення кількох невеликих сіл навколо Бахмута 27 і 28 листопада не означає неминучого російського оточення Бахмута.
  • Російські мілблогери широко розкритикували рішення міністерства оборони РФ запровадити суворі митні обмеження на імпорт товарів подвійного призначення, що свідчить про тривале та повсюдне невдоволення веденням війни в Україні.
  • Російські війська, ймовірно, готуються завдати нової хвилі ракетних ударів по Україні найближчого тижня, але така підготовка, швидше за все, спрямована на підтримку останніх темпів ударів, а не на їх збільшення.
  • Російські війська продовжували боротися проти українських контрнаступальних операцій навколо Сватового, оскільки російські джерела повідомляли, що українські сили продовжували контрнаступ на захід від Кремінної.
  • Російські війська досягли поступових успіхів на південь від Бахмута.
  • Російські війська продовжували зміцнювати укріплені позиції та налагоджувати заходи безпеки на сході Херсонської області.
  • Українські сили продовжували завдавати ударів по російських військових активах і вздовж критично важливих логістичних ліній на півдні України.
  • Російські збройні сили продовжують стикатися з проблемами підготовки та оснащення, а також проблемами з моральним духом і дисципліною, оскільки невдачі російської армії мають значні соціальні наслідки всередині країни.
  • Загарбники продовжували намагатися сприяти інтеграції систем освіти на окупованих територіях України в російську систему.
Понравилась статья? Расскажите друзьям![hupso]

'Для чого рф розгорнула війська в Білорусі? Не для наступу на Київ,- ISW' не имеет комментариев

Будьте первым!

Желаете поделиться мнением?

© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube