Громадяни України за кордоном можуть отримати лікарняні та декретні виплати: ФССУ дало інструкцію


12:3126.11.2022

Попри вимушену евакуацію за кордон через повномасштабну війну, українські працівники мають право отримати лікарняні і декретні виплати від Фонду соціального страхування України. Зокрема, для застрахованих осіб ФССУ фінансує лікарняні та декретні допомоги. Про це повідомляє пресслужба ФССУ, передає УНН.

“Передусім треба звернутися за медичною допомогою до місцевого лікаря. Він має надати документальне підтвердження факту тимчасової непрацездатності. Далі потрібно зв’язатися зі своїм лікарем в Україні, наприклад, за допомогою електронної пошти чи месенджера”, — пояснюють у відомстві.

Як зазначається, на підставі іноземного підтвердження (виписки чи довідки із зазначеним діагнозом) лікар в Україні зможе створити для вас медичний висновок дистанційно.

“Щойно медвисновок буде створено, е-лікарняний сформується автоматично — такий створений без особистого прийому лікарняний є підставою для отримання допомоги від Фонду соціального страхування України. Для отримання допомоги роботодавець має опрацювати е-лікарняний, сформувати за ним заяву-розрахунок і подати її до Фонду на оплату”, — додають у пресслужбі.

Читайте: В ВООЗ передбачають чергову хвилю біженців з України через холод і відсутність медпослуг© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube