В США підірвуть 4 греблі, щоб чавича і кижуч без перешкод йшли на нерест


07:3319.11.2022

Влада США дозволила демонтувати чотири греблі на межі штатів Каліфорнія та Орегон для порятунку риб, що перебувають на межі зникнення.

Всі греблі розташовані на річці Кламат, і їх демонтаж стане найбільшим подібним заходом у історії США.

Про це повідомляє theguardian

Знесення гребель має покращити стан річки, яка є ключовим міграційним маршрутом для лососевих чавича (королівський лосось) та кижуча (срібний лосось) на шляху з Тихого океану вгору за течією Кламат.

Популяції чавича залишаються більш стабільними, але кижуч вже перебуває на межі зникнення через вкрай змінену екосистему його проживання у США.

У зв’язку з цим Федеральна комісія з регулювання енергетики США відмовила у ліцензіях на будівництво гребель та затвердила їх демонтаж.

Досягти такого рішення вдалося, зокрема, за рахунок зусиль кількох корінних племен, чиї предки століттями жили завдяки лососевому промислу. Згодом їхній спосіб життя порушили європейські поселення та електрифікація сільських районів у XX столітті.

“Кламатський лосось повертається додому. Люди заслужили на цю перемогу, і разом з нею ми виконуємо наш священний обов’язок перед рибами, які підтримували наш народ із незапам’ятних часів”, — заявив голова племені юрок Джозеф Джеймс.

Кліматичні зміни призвели до того, що річка Кламат стала занадто теплою та повною паразитів, що також вплинуло на популяцію лосося.

Греблі на федеральній землі, які за повної потужності забезпечують електрикою 70 тис. будинків, передадуть енергетичній компанії PacifiCorp, підрозділу Berkshire Hathaway Воррена Баффета.

Зіткнувшись із дорогими новими правилами, які передбачали будівництво рибних екранів і сходів, компанія натомість уклала угоду з племенами та урядом США про виведення гребель з експлуатації.

Демонтаж греблі виконає компанія PacifiCorp, — підрозділ Berkshire Hathaway Уоррена Баффета, — яка вже виділила $200 млн на це за рахунок додаткових зборів зі своїх клієнтів у Орегоні та Каліфорнії. Додаткові $250 млн має надати влада двох штатів.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube