Наскільки комплекс NASAMS здатен захистити небо над Україною – розповів військовий експерт


18:1328.10.2022

Зенітний протиракетний комплекс NASAMS вважається одним з найкращих у світі. Одна батарея може повністю прикрити місто Дніпро, а дві – Київ. Про це в коментарі УНН розповів військовий експерт Олег Жданов.

«Щоб оцінити, наскільки він хороший, приведу приклад. Коли в США є загроза терористичної атаки з повітря, комплекс NASAMS розгортають на зеленій галявині Білого дому. Я думаю, найліпшої характеристики цього комплексу вже не знайти. На сьогодні він – один із найкращих протиракетних комплексів. Ним можна збивати і балістичні ракети, і крилаті, літаки, гелікоптери та всі інші повітряні цілі. Може збивати і дрони. Єдина проблема – співвідношення вартості ракети і дрона говорить не на користь ракети. Вона дуже дорога, це ракета класу «повітря-повітря», але вона робить пуск з землі. Її так пристосували, що ефективність може складати 80-90% від загальної кількості ракет, які були випущені», – розповів Жданов.

Щодо того, яку площу можуть закрити два комплекси NASAMS, що Україна отримає на озброєння, то експерт зазначив, що їх достатньо, аби повністю захистити Київ.

«Зазвичай комплекс – це одна батарея. Одного комплекса буде достатньо, щоб прикрити місто Дніпро, наприклад. Два комплекси можуть повністю закрити небо над Києвом», – зазначив Жданов.

Читайте: Чи буде битва за Херсон? Думка військового експерта (ВІДЕО)

Понравилась статья? Расскажите друзьям![hupso]

'Наскільки комплекс NASAMS здатен захистити небо над Україною – розповів військовий експерт' не имеет комментариев

Будьте первым!

Желаете поделиться мнением?

© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube