Уряду США передали дві NASAMS, призначених для Збройних сил України


11:3226.10.2022

Компанія Raytheon Technologies передала уряду США дві системи протиповітряної оборони NASAMS, призначених для Збройних сил України. Незабаром їх відправлять в Україну.

Про це повідомляє видання Defence News з посиланням на виконавчого директора Raytheon Technologies Грега Хейза. Він висловив сподівання на нові замовлення на системи NASAMS для України, пише OBOZREVATEL.

“Два тижні тому ми поставили уряду Сполучених Штатів дві системи NASAMS. Незабаром вони будуть розгорнуті в Україні”, – сказав Грег Хейз.

Він зауважив, що мова йде про систему протиповітряної оборони малої дальності, яка може збивати в небі все – від безпілотників до балістичних ракет і винищувачів.

Що таке NASAMS

Норвезький зенітний ракетний комплекс NASAMS (Norwegian Advanced Surface to Air Missile System) – мобільна система протиповітряної оборони, яка використовується для знищення цілей на малих та середніх висотах у будь-яку погоду.

Батарея NASAMS зазвичай складається з трьох вогневих одиниць (9 пускових установок із загальною кількістю ракет 54), трьох радарів MPQ-64F, центру управління вогнем, машини з оптико-електронною камерою (що забезпечує пасивне наведення) та машини тактичного управління. Загальна вартість становить близько 64 млн доларів.

Головною особливістю цієї техніки є те, що комплекс повністю об’єднаний у мережу через військову тактичну мережу передачі даних Link 16 стандарту НАТО. Елементи системи можуть бути широко розосереджені, що ускладнює наведення супротивника на ціль.

Кожен із радарів здатний замінити інші. Центр управління вогнем може отримувати цільові вказівки зі штабу та видавати дані на окремі пускові установки. Усі 54 ракети можуть бути випущені по різних цілях протягом 12 секунд.

Ракети, що використовуються для NASAMS (AIM-120), мають високу швидкість (до 4900 км/год) та маневреність. Система NASAMS може знищувати крилаті та балістичні ракети.

Як повідомляло Інше ТВ, Україна невдовзі отримає перші системи ППО NASAMS – Резніков

Понравилась статья? Расскажите друзьям![hupso]

'Уряду США передали дві NASAMS, призначених для Збройних сил України' не имеет комментариев

Будьте первым!

Желаете поделиться мнением?

© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube