Росія перекинула з Сирії в Україну систему ППО С-300 і більше тисячі військових – ЗМІ


17:0720.10.2022

Росія перекинула з Сирії в Україну систему ППО С-300 і більше тисячі військових.

Про це повідомляє The New York Times з посиланням на три високопоставлені джерела на Близькому Сході – двох західних дипломатів та ізраїльського військового, пише «Настоящее время».

В Україні російські війська використовують комплекси С-300, зокрема, для ударів по наземних цілях. Зокрема, це відбувалося у перші дні масованих ракетних ударів, які розпочалися 10 жовтня.

Як зазначає видання, виведення С-300 та частини російських військ може вплинути на дії Ізраїлю. Джерела вважають, що його відмова постачати зброю українській армії, зокрема, пов’язана з побоюваннями, що росіяни зможуть застосувати С-300 проти ізраїльських літаків у Сирії. Ще одна причина – побоювання, що Росія почне перешкоджати виїзду громадян Ізраїлю.

Також два джерела NYT говорять про відправку в Україну з Сирії двох батальйонів (1200-1600 осіб), одне стверджує, що йдеться про набагато більшу кількість військових. Крім того, в Україну вирушили кілька командирів, які служили в Сирії, тоді як російське військове керівництво в Москві стало менш залученим до повсякденного управління операціями там, у тому числі координацію з ізраїльтянами. Між російським та ізраїльським штабами налагоджено закритий зв’язок – це сталося після того, як у 2018 році сирійські сили ППО збили російський військовий літак, прийнявши його за ізраїльський. Ізраїльські військові не хочуть, щоби координація з російськими військами припинилася.

Як повідомляло Інше ТВ, Міністр оборони Ізраїлю категорично виключає постачання зброї Україні© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube