Вбивці безпілотників. Франція передасть Україні ЗРК Crotalе. Що вони можуть (ВІДЕО)


18:4116.10.2022

Франція передасть Україні зенітні ракетні комплекси (ЗРК) малої дальності Crotale.

Про це заявив голова французького Міноборони Себастьян Лекорню, інформує “Інтерфакс-Україна”.

“Вони будуть особливо корисні в боротьбі з безпілотниками та повітряними бомбардуваннями”, – наводить агентство Associated Press слова міністра.

Він нагадав, що Франція має 12 батарей цих ППО, але не уточнив, скільки з них направлять Україні. Також Лекорню сказав, що вибулі зі складу французьких збройних сил ЗРК Crotale змінять сучасніші системи ППО Mamba. Він пояснив, що згідно з планами Україна зможе розгорнути батареї Crotale за два місяці, протягом яких українські військові навчаться їх використовувати.

Крім того, міністр повідомив, що до 2 тис. українських військових пройдуть навчання у французьких військових частинах. Кілька тижнів їх навчатимуть ведення бою, використання французької техніки, навичок, пов’язаних із тилом та постачанням.

AP, у свою чергу, пояснює, що раніше військові Франції навчили українців використовувати самохідні артилерійські настанови (САУ) CAESAR, яких Париж поставив в Україну 18 штук.

Лекорню зазначив, що точаться дискусії щодо постачання ще шести САУ CAESAR, і, крім того, Париж вивчає український запит на постачання ракет.

За словами Лекорню, французький оборонний бюджет сягне EUR44 млрд у 2023 році – максимального рівня з часів Другої світової війни. Міністр додав, що у 2017 році, коли розпочинався перший термін президентства Емманюеля Макрона, розмір оборонного бюджету становив EUR32,3 млрд. 

Crotale NG – це доволі ефективний ЗРК малої дальності дії розробки кінця 80-х початку 90-х років, який належить до армійського засобу ППО і за час свого існування проходив оновлення. Цей комплекс має “морське коріння” та серійно встановлюється на фрегати типу La Fayette, а у сухопутній версії на рухоме шасі або на причіпній платформі, повідомляє defence-ua.com

Дальність знищення цілей становить до 10 км, висота ураження цілей до 6 км. Архітектура комплексу передбачає встановлення всього комплексу на одне шасі на якому розміщується оглядова РЛС з дальністю виявлення літаків до 20 км, РЛС супроводження цілей та оптико-електронну систему виявлення цілей, яка, в залежності від погодних умов забезпечує виявлення на відстані від 10 до 19 км.

Комплекс забезпечує пуск до 8 ракет VT-1 з радіокомандою системою наведення, вони забезпечують перехоплення цілей зі швидкістю до 1800 км/год. VT-1 має велику маневровість та здатна витримувати перевантаження до 35g, а швидкість становить до 3,5 Маха. Кількість цілей, які можуть обстрілюватись одночасно складає до 4 одиниць, а швидкість реакції комплексу складає лише п’ять секунд завдяки цифровізації комплексу.

Пуск ракети VT-1 з локалізованої корейської версії K-SAM Pegasus
Пуск ракети VT-1 з локалізованої корейської версії K-SAM Pegasus

Таким чином Crotale NG має вкрай високі характеристики, які дозволяють його використовувати, як у прифронтовій зоні для знищення літаків та вертольотів противника, та і у тилу для перехоплення крилатих ракет.

Більше того, Crotale NG також знаходиться на озброєнні Греції – 9 одиниць та Фінляндії – 20 одиниць під назвою ITO 90. Тобто не виключно, що окрім Франції ці ЗРК можуть бути передані й цими країнами. Окрім того, у Південній Кореї стоїть на озброєнні доволі значна кількість локалізованої версії K-SAM Pegasus – 114 одиниць, що також говорить про відносну доступність ракет до ЗРК у випадку необхідності.

Понравилась статья? Расскажите друзьям![hupso]

'Вбивці безпілотників. Франція передасть Україні ЗРК Crotalе. Що вони можуть (ВІДЕО)' не имеет комментариев

Будьте первым!

Желаете поделиться мнением?

© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube