Заява ОПОРИ щодо активізації діяльності з проведення незаконних референдумів на окупованих територіях


13:1721.09.2022

19 вересня 2022 року активізувалася діяльність російських окупаційних військ та адміністрації з ініціювання незаконних референдумів на окупованих територіях 23–27 вересня 2022 року. В уявленні кремля фейковий референдум створить «юридичні підстави» для анексії цих територій росією. Пришвидшення відповідних процесів прямо пов’язане з успішними контрнаступальними діями Збройних Сил України на Харківщині та Півдні, а також острахом втрати в дуже короткій перспективі результатів збройної агресії перших місяців повномасштабної війни. Псевдореферендуми є абсолютно нікчемними подіями з правової точки зору. Вони не будуть визнані в цивілізованих країнах, але все ж створять нові виклики для цивільного населення та держави Україна. 

21 вересня владімір путін звернувся із заявою щодо проведення фейкового голосування на території Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей та оголосив часткову мобілізацію. Судячи з цього, а також останніх рішень російського парламенту щодо внесення змін до кримінального кодексу рф, кремль готується до ескалації й продовження збройної агресії проти України. Після імітації голосування та незаконної анексії росія планує заявити, що ці території — в її юрисдикції, тому будь-які контрнаступальні дії України будуть розцінюватися як напад на територію росії, про що заявив дмітрій мєдвєдєв. 

ОПОРА рішуче засуджує ініціювання та проведення таких загарбницьких псевдореферендумів, результати яких апріорі будуть нікчемними. Ці дії агресора вчергове загрожують глобальній безпеці та міжнародному правопорядку, який сформувався після Другої світової війни. Крім цього, вони актуалізують негативну вже сталу після анексії Криму практику для тоталітарних і авторитарних режимів із загарбницькими амбіціями.

У результаті деокупації частини території України світ побачив численні факти воєнних злочинів, скерованих проти українців, і системність цих звірств може свідчити про геноцид Українського народу. Псевдореферендуми на окупованих територіях тільки посилять переслідування українців, призведуть до вбивств, тортур, примусової мобілізації та інших форм насильства. Росія систематично розбудовує свою присутність на тимчасово окупованих територіях, створюючи передумови для протиправної інтеграції їх мешканців, нищить українську мову та культуру, русифікує українських громадян. 

Цивілізований світ не повинен допустити повторення кримського сценарію, зокрема слабкої реакції на протиправну анексію українських територій. 

Такий стан справ вимагає рішучих дій міжнародної спільноти. Потрібно суттєво збільшити військову допомогу Україні, необхідну для звільнення окупованих територій та збройного стримування агресора, а також відчутно посилити санкційний тиск на Росію. Кримський прецедент не повинен повторитись, адже Росія не обмежує свої апетити Україною й може зазіхнути на території інших держав. Пасивність і угода з агресором можуть стати фатальною помилкою.

Від рішучості Заходу залежатиме доля українців на окупованих територіях, існування України як незалежної і суверенної держави, стабільність і мир у Європі, збереження системи міжнародних відносин у цілому. Часу на рішучі дії залишається мало.

Як повідомляло Інше ТВ, Після виступу Путіна росіяни розкупили всі квитки до Стамбула та Тбілісі, – ЗМІ © Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube