Український письменник Сергій Жадан став лауреатом німецької премії Ханни Арендт


10:2716.07.2022

Український письменник Сергій Жадан став лауреатом німецької премії Ханни Арендт за “політичне мислення”.

Про це повідомили у Фонді Генріха Бьолля, який разом з мерією німецького міста Бремен, присуджує цю премію, пише «Українська правда. Життя».

Нагорода, яка становить 10 тис. євро, буде вручена 2 грудня 2022 року в історичній ратуші Бремена.

Журі визнало Жадана “великим оповідачем, який продовжує традицію центральноєвропейської літератури і водночас революціонізує її”.

“Погляди Сергія Жадана на українське суспільство та те, як він розповідає про виживання у війні (2014 року), є унікальними в новітній європейській суспільній літературі. Жадан не просто описує український світ, він допомагає зрозуміти його, у всьому його хаосі, стражданнях і людяності”, – йдеться в заяві журі.

Сам Сергій Жадан каже, що усі нагороди, отримані українським мистецтвом у світі, є передусім нагородами читачам, слухачам та глядачам, себто мільйонам українців, які своєю боротьбою стверджують у світі Україну.

“Велика честь бути причетним до цього народу й до цієї культури. Ще раз усім дякую”, – написав він.

Як повідомляло Інше ТВ, нещодавно гурт “Ляпис Трубецкой” переспівав культову пісню «Воїни світла» українською мовою та представив кліп на нову версію в акустичному варіанті. Переклад пісні зробив український поет, активіст та волонтер Сергій Жадан.

Понравилась статья? Расскажите друзьям![hupso]

'Український письменник Сергій Жадан став лауреатом німецької премії Ханни Арендт' не имеет комментариев

Будьте первым!

Желаете поделиться мнением?

© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube