Норвегия передала Украине 22 самоходные артиллерийские установки M109, они уже в бою


13:5308.06.2022

Норвегия передала Украине 22 самоходные артиллерийские установки M109. Об этом сообщается на сайте норвежского правительства.

“Норвегия передала Украине 22 артиллерийские установки М109 с оборудованием и запчастями, а также артиллерийские боеприпасы”, – сказано в сообщении.

Министр обороны Бьорн Арильд Грам заявил, что украинские силы зависят от поддержки Запада в виде военной техники и оружия, чтобы противостоять атакам России.

“Украина запросила этот вид вооружения. Развитие войны в Украине свидетельствует о том, что теперь необходимо пожертвовать и более тяжелую технику, и системы вооружения”, – сказал он.

Также сообщается, что Норвегия внесла свой вклад в то, чтобы украинские силы получили право управлять оружием. Обучение проходило в Германии.

На сайте правительства Норвегии сказано, что о военной помощи объявлено только сейчас из соображений безопасности, и будущие поставки не обязательно будут афишироваться.

Як повідомлялося, самохідні гаубиці М109А3, надані у рамках міжнародної технічної допомоги Норвегією, вже на передовій, з високою точністю вражають цілі та знищують ворога. Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомив Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний, передає Інше ТВ.

«Як відзначають мої артилеристи, ключова відмінність цих гармат від радянських зразків, — те, що вони зроблені для людей. Незважаючи на те, що ці самохідні гаубиці були виготовлені ще у 1960-70-х роках, у них вже замість важелів — кермо, замість механічної — коробка автомат. На зимовий час, коли можливе обледеніння корпусу, розробники злегка прорезинили його, щоб екіпаж не сковзував. Солдати раділи навіть таким простим елементам, як наварені по краям башні кошики для особистих речей.

Стосовно технічних характеристик, то гаубиці М109А3 мають більший, порівняно з радянськими аналогами, калібр та потужніший боєприпас. Дальність стрільби складає до 22 км. Але у подальшому ми можемо використовувати активно-реактивні снаряди, які збільшують цю відстань. Досвідчені артилеристи відзначають також зручність зарядів, які є герметичними та абсолютно ідентичними, що впливає на точність розльоту при пострілах.

Мої люди з легкістю за один тиждень опанували М109А3.

Щиро вдячний Норвезькому Народу за дієву допомогу!», — написав Залужний.

Головнокомандувач ЗСУ і надалі розраховує на подальшу підтримку країн-партнерів у засобах вогневого ураження противника, чия перевага в артилерії та реактивних системах залпового вогню є головною причиною наших втрат. Без негайного постачання далекобійної артилерії та РСЗВ Україні дедалі складніше стримувати агресора.

Понравилась статья? Расскажите друзьям![hupso]

'Норвегия передала Украине 22 самоходные артиллерийские установки M109, они уже в бою' не имеет комментариев

Будьте первым!

Желаете поделиться мнением?

© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube