Жан Беленюк вважає бойкот Олімпіади через рішення МОК допустити туди спортсменів-агресорів – неефективним


17:1410.12.2023

Олімпійський чемпіон з греко-римської боротьби, народний депутат України від “Слуги народу” Жан Беленюк заявив у Facebook, що Україні не варто відмовлятися від участі в Олімпійських іграх через дозвіл Міжнародного олімпійського комітету (МОК) допустити туди у “нейтральному” статусі декількох спортсменів із країни-агресора Росії, тому що така відмова – неефективна.

“Зараз багато спекулятивних заголовків в ЗМІ, на кшталт «чи варто Україні брати участь в іграх в Парижі в наступному році». Хочу висловити своє бачення.

Я вважаю, що треба виступати і поясню чому!

По-перше, ми вже мали досвід бойкотування змагань, де представлені типу «нейтральні» росіяни, в період одразу ж після проголошення нових рекомендацій МОКом і до 26 липня поточного року, коли міністерство дозволило виступати. Досвід того бойкоту, на мою думку, показав нам його неефективність. Спортсмени втратили можливість здобувати перемоги для нашої країни і, що ще важливіше, можливість використовувати міжнародні майданчики для того, щоб доносити інформацію по всьому світу про війну на Батьківщині, надаючи таку можливість росіянам у той же момент!

Наступного дня після скасування бойкоту, відбулася відома історія з Ольгою Харлан (всі памʼятають, сподіваюся), яка привернула увагу всіх міжнародних ЗМІ до України!

По-друге, нам, на жаль, не вдалося сформувати навколо себе коаліцію країн-союзників, які б готові були РЕАЛЬНО приєднатися до бойкоту і тим сами суттєво посилити нашу позицію щодо тиску на МОК. Дякую усім міжнародним федераціям, як, наприклад, Міжнародна федерація легкої атлетики, які попри всі “рекомендації”, дотримуються своєї позиції, і не допускають орків до змагань!

По-третє, треба продовжувати тиснути на МОК і міжнародні федерації щодо дотримання ЇХ же рекомендацій, щоб це не було, як ми знаємо, просто профанацією.

Їхати! Перемагати! Не тиснути руку, показуючи, що терористи не гідні жодної поваги! Встановлювати проукраїнську повістку дня в Парижі, використовуючи цей величезний комунікаційний майданчик.

Це лише моя особиста думка.

Сподіваюся, що посадові особи, що прийматимуть остаточне рішення, зможуть його знайти і прийняти максимально виваженим, в інтересах нашої країни!”, – написав олімпійський чемпіон.

Нагадаємо також: Рішення щодо участі України в Олімпійських іграх 2024 року ухвалять після консультацій зі спортсменами і політиками© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube