INSHE.TV
Середа, 3 Червня, 2026
Підтримати
Немає результатів
Подивитися усі результати
  • Всі новини
  • Найважливіше
  • Політика
  • Суспільство
  • Миколаїв
  • Надзвичайні події
  • Кримінал
  • Економіка
  • Технології
  • Спорт
Немає результатів
Подивитися усі результати
INSHE.TV
Підтримати
Головна Політика

“У мене немає програмки, куди Путін їде і в який день. Ми відповідаємо на удари, і це справедливо”, – Зеленський з Рютте (ВІДЕО)

3 Червня 2026, 18:00
у Політика, Найважливіше
“У мене немає програмки, куди Путін їде і в який день. Ми відповідаємо на удари, і це справедливо”, – Зеленський з Рютте (ВІДЕО)

Сьогодні у Києві відбулося перше засідання у форматі Ради “Україна-НАТО”, після якого президент України Володимир Зеленський і генеральний секретар НАТО Марк Рютте спілкувалися із журналістами.

Звичайно, у вирі останніх подій йшлося про системи ППО, яких Україні бракує. І Володимир Зеленський зазначив, що Київ шукає альтернативні шляхи отримання системи Patriot та боєприпаси до них, бо офіційно і за чергою ми зможемо мати їх лише близько 2030 року через тривалу чергу на виробництво.

-У 2025 році… у нас з’явилась можливість домовитися відповідно з виробництвом Сполучених Штатів Америки про системи нових Patriot, кількість не можу розголошувати, і відповідно кількість ракет до цих систем. Черга на PAC-2, на PAC-3, безумовно на систему Patriot, вона вимірюється в роках. І тому, якщо чесно, оцей новий пакет ми могли б отримати приблизно з 2030-го року. Це не влаштовувало мене, не влаштовувало нашу команду. Ми проговорювали, що ми можемо знайти, які альтернативи можуть бути, – сказав Зеленський на пресконференції з генеральним секретарем НАТО Марком Рютте.

-Балістика — це останній російський аргумент війні проти України. І треба знайти достатньо протидії. В нас є єдиний інструмент поки що, який працює, — це американські системи Patriot. Ми знаходимо кошти в Європі та від інших наших партнерів, щоб купувати ракети для “петріотів” через програму PURL. І я хочу подякувати всім партнерам, — додав президент.

Зеленський також повідомив, що вже шість країн підтвердили свою готовність у червні зробити внески до ініціативи PURL, у межах якого країни-союзники НАТО закуповують американське озброєння для потреб ЗСУ.

Але й Україна спрямовує на виробництво зброї 45-50 мільярда доларів США на рік.

-Зараз Україна спрямовує 45-50 мільярдів доларів на рік на виробництво зброї. Нам вдалося досягти такого, на мій погляд, дуже високого рівня. В нас є кошти на фінансування Збройних сил України. Ми маємо забезпечити саме такий достатній рівень і на виробництво, і на армію, і не просто на зараз, на ці роки, але більш довгостроково, — сказав Зеленський.

Президент також повідомив, що Україна готує експертні місії для відряджання до Естонії, Литви, Латвії та Румунії, які допоможуть військовим цих держав у протидії російським дронам.

А от очікування представників президента Трампа затягнулося.

-Ми очікуємо на приїзд переговорної групи, але, на мій погляд, дуже довго. На жаль, ми знаходимося сьогодні не в фокусі. На мій погляд, Іран – це номер один питання для Сполучених Штатів Америки, а потім йде питання України, – змушений визнати Зеленський.

Що стосується сьогоднішнього удару по Санкт-Петербургу, то Зеленський заявив, що Україна завдає справедливі удари у відповідь на російські атаки, і має намір нарощувати масштаб таких дій.

-Чесно кажучи, я не слідкую, у мене немає програмки, куди Путін їде, в який день. Ми відповідаємо на удари по Україні. Я вважаю, що це справедливі удари. Була добу назад масована атака, ми відповіли їм відповідно.

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте, коментуючи українські удари по території РФ, заявив, що Україна наразі досягла таких успіхів, що проведення російського параду 9 травня залежить від рішення президента України Володимира Зеленського.

Мар Рютте був щедрий на компліменти на адресу України.

-Україна зараз досягла таких успіхів, що Путін може організувати парад 9 травня лише на підставі офіційного указу цього президента. Ви дозволили йому провести парад на дві години, а він закінчив за 1 годину 55 хвилин…. Я вважаю, що Україна стає дедалі успішнішою як на передовій, так і в тому, що стосується знищення частини можливостей і потенціалу росіян для продовження війни. Безрозсудність Росії не є чимось новим. Але оскільки Україна продовжує стояти міцно, впроваджувати інновації та здобувати перемоги на полі бою, Росія дедалі більше впадає у відчай. Втрати Росії є значними – понад 30 000 на місяць, – сказав Рютте.

Генсек НАТО також заявив, що постачання ракет-перехоплювачів PAC-2 і PAC-3 продовжується і залишається одним із ключових елементів захисту України від російських повітряних атак.

-Хороші новини в тому, що постачання цих ключових перехоплювачів продовжується зі США до України кожного дня і кожного тижня, – наголосив він.

Попередній запис

У Fire Point показали запуск ракети, яка стане основою для антибалістичного комплексу FREYJA (ВІДЕО)

Наступний запис

Реновація ліцею в Миколаєві — одна будівля, дві школи та підземний «пауербанк» (ФОТО)

Немає результатів
Подивитися усі результати
Інше ТВ

ІншеТВ – зареєстроване онлайн-медіа, виходить з 2014-го року. Ідентифікатор медіа – R40-05753

Категорії

  • Відео
  • Економіка
  • Кримінал
  • Курйози
  • Миколаїв
  • Надзвичайні події
  • Найважливіше
  • Політика
  • Спорт
  • Суспільство
  • Технології

Додатково

  • Реклама
  • Контакти
  • Про нас
  • Політика конфіденційності та захисту персональних даних
  • Політика користування сайтом
  • Правила використання матеріалів сайту

© 2025 inshe.tv

Немає результатів
Подивитися усі результати
  • Всі новини
  • Найважливіше
  • Політика
  • Суспільство
  • Миколаїв
  • Надзвичайні події
  • Кримінал
  • Економіка
  • Технології
  • Спорт

© 2025 inshe.tv