У межах франко-британського саміту, який відбудеться в четвер, 10 липня, пройде нова зустріч Коаліції охочих. Головуватимуть президент Франції Емманюель Макрон та прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер, президент України Володимир Зеленський долучиться дистанційно.
Про це інформує Le Monde, посилаючись на заяву Єлисейського палацу, передає Еспресо.
Вказано, що зустріч Коаліції охочих відбудеться під час візиту Макрона до Британії.
“Безумовно, буде обговорення того, як серйозно підтримати бойову здатність України”, – йдеться у повідомленні.
Крім того, світові лідери обговорять розгортання “сил підтримання безпеки” в Україні після припинення вогню, питання посилення тиску на РФ, щоб “вона погодилася на беззастережне припинення вогню, яке вона постійно відмовляється прийняти”.
Зазначено, що підтверджено участь у відеоконференції канцлера Німеччини Фрідріха Мерца і прем’єр-міністерки Італії Джорджії Мелоні.
Про нову зустріч Коаліції охочих писало Politico. Як повідомив представник Єлисейського палацу, участь у зустрічі візьмуть президент Франції Емманюель Макрон та прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер. Частина лідерів, зокрема Володимир Зеленський, долучаться дистанційно з Риму, де у цей день проходитиме конференція на підтримку України.
“Відбудеться саміт Коаліції охочих, очолюваний президентом (Франції, – ред.) і прем’єр-міністром (Великої Британії, – ред.)… На порядку денному – як підтримати Україну в боєздатності, як посилити тиск на Росію і як продовжити роботу над наступними кроками”, – заявив представник Єлисейського палацу.
Зустріч пройде в штаб-квартирі Об’єднаного морського командування НАТО в Нортвуді. Наразі невідомо, хто з понад 30 держав-членів коаліції буде присутній особисто.
Серед ключових тем — забезпечення боєздатності України, посилення тиску на РФ і підготовка до можливого припинення вогню.
Востаннє зустріч Коаліції охочих проходила 10 травня 2025 року в Києві. За її результатами учасники підтримали безумовне й повне припинення вогню в Україні на 30 днів, що мало розпочатися 12 травня, однак Росія так і не погодилась на цю пропозицію.