Польща та країни Балтії закликають ЄС до створення оборонної інфраструктури на кордоні з росією та білоруссю


17:0527.06.2024

Європейському Союзу слід убезпечитися від військових та гібридних загроз шляхом розбудови оборонної інфраструктури вздовж кордону із Росією та Білоруссю.

Як повідомляє Укрінформ із посиланням на Reuters, про це йдеться у спільному листі лідерів Польщі, Естонії, Литви та Латвії до президента Європейської Ради.

“Зведення системи оборонної інфраструктури вздовж зовнішніх кордонів Євросоюзу з Росією та Білоруссю вирішить нагальну потребу убезпечення ЄС від військових та гібридних загроз”, – написали вони.

Зазначається, що цю пропозицію, яка потребуватиме фінансової підтримки усіх членів ЄС, буде обговорено під час саміту Євроради 27 червня.

“Масштаб та ціна цього спільного починання вимагає політичної та фінансової підтримки Євросоюзу… Необхідно вжити надзвичайних заходів, оскільки зовнішні кордони ЄС потрібно захищати й обороняти як військовими, так і цивільними методами”, – наголошується у листі.

Створення оборонної системи вздовж 700 км кордону ЄС із Росією та Білоруссю обійдеться приблизно у 2,5 млрд євро, зауважує Reuters.

Лідери Польщі, Латвії, Литви та Естонії також висловили переконання, що створення такої лінії оборони ЄС має відбуватися у погоджені з НАТО та відповідно до його військових вимог.

Як повідомляло Інше ТВ, Латвія вже побудувала 130 км паркану на кордоні з росією© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube