У Латвії розпорядження про виїзд отримали вже 56 громадян росії


16:1622.06.2024

Управління у справах громадянства та міграції Латвії (PMLP) до сьогоднішнього дня видало розпорядження про виїзд 56 громадян Росії, які не виконали вимоги поправок до закону про імміграцію та не подали документи на отримання посвідки на проживання у Латвії.

Про це повідомляє Delfi з посиланням на інформацію PMLP, передає Інше ТВ.

Кількість виїздів та розпоряджень про виїзд змінюється щодня. За даними Державної прикордонної охорони Латвії, на даний момент країну залишили 632 громадян Росії.

13 виданих розпоряджень вже виконано, а термін виконання семи продовжено.

Згідно із законом про імміграцію, термін дії постійних посвідок на проживання громадян Росії закінчився у вересні 2023 року. Для подальшого проживання в Латвії вони мали подати заявку на отримання статусу постійного жителя Європейського союзу, а для його отримання необхідно було надати PMLP підтвердження знань держмови на мінімальному рівні та наявності фінансових коштів.

В останній момент перед набуттям чинності вимог до закону були внесені поправки, які дали громадянам Росії ще два роки на складання іспиту з латиської мови, щоб продовжувати легально проживати в Латвії. Незважаючи на ці зміни, з вересня 2023 року громадяни Росії повинні були отримати хоча б тимчасову посвідку на проживання. Ті з них, хто не вжив жодних заходів для врегулювання свого статусу, з 2 вересня втратили право на проживання та отримали листи із закликами залишити країну.

Як повідомляло Інше ТВ, в березні цього року PMLP письмово попросило 1016 громадян Росії пояснити причини, з яких вони не виконали вимоги до поправок Імміграційного закону та не подали документи для оформлення посвідки на проживання в Латвії. Також цих громадян попросили надати інформацію про заплановану дату виїзду з Латвії, якщо вони не мають більше підстав для звернення за видом на проживання.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube