Ухвалення закону про «іноагентів» заморозило євроінтеграцію Грузії – посол Євросоюзу


11:0320.06.2024

У відносинах Грузії з ЄС зараз вкрай складний період, а євроінтеграція країни фактично зупинилася через ухвалення скандального закону про «іноагентів».

Про це заявив посол Євросоюзу у Грузії Павел Герчинський, пише Ехо Кавказу, передає ua.news.

У спілкуванні з журналістами Герчинський сказав, що у відносинах Грузії та ЄС настав «вкрай складний період».

«Ми неодноразово повторювали, що закон «Про прозорість іноземного впливу» негативно вплине на євроінтеграційні прагнення Грузії. На жаль, це сталося… Ухвалення цього закону, на мою думку, заморозило євроінтеграцію Грузії. Як відомо, інтеграція до ЄС потребує одностайності, а ви вже чули публічні заяви кількох країн-членів про те, що вони не готові починати переговори з Грузією, якщо цей закон залишатиметься чинним», – сказав дипломат.

«Дуже прикро бачити, що інтеграція Грузії до ЄС практично призупинена, заморожена, тоді як ми рухаємося вперед з Україною і Молдовою», – додав Герчинський.

Посол також повідомив, що це ще усі наслідки для Грузії: наступного тижня міністри закордонних справ країн ЄС на зустрічі у Люксембурзі обговорять реакцію на ухвалення скандального закону, перед тим, як це питання піднімуть на саміті лідерів в кінці червня.

Як повідомляло Інше ТВ, 3 червня спікер парламенту Грузії підписав скандальний закон про “іноагентів”. А трохи згодом США ввели санкції проти представників правлячої партії та правоохоронних органів Грузії.© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube