Байден анонсував можливість отримати громадянство США сотням тисяч нелегальних мігрантів, одружених з американцями


12:0019.06.2024

Президент США Джо Байден оголосив про широкомасштабну імміграційну програму, яка запропонує легальний статус  та можливість отримати громадянство сотням тисяч нелегальних іммігрантів, які одружені з громадянами США.

Цей крок напередодні виборів різко контрастує з риторикою його конкурента Дональда Трампа, який виступає за масову депортацію, як передає ZN.ua, пише CBS News.

«Сьогодні я оголошую про рішення здорового глузду, яке покликане спростити процес отримання правового статусу для іммігрантів, одружених з американськими громадянами, які живуть тут упродовж тривалого часу. Для тих дружин або чоловіків та їхніх дітей, які прожили в Америці десять або більше років, але не мають документів, ця програма дозволить подати документи для отримання легального статусу в Сполучених Штатах», — сказав Байден. 

На заході в Білому домі президент розкритикував Трампа за розділення сімей мігрантів на кордоні між США та Мексикою та використання обурливих слів щодо нелегальних іммігрантів у США, включаючи коментарі про те, що вони «отруюють кров нашої країни».

«Важко повірити, але він насправді говорить ці речі вголос. І це обурливо. Мені не цікаво грати в політику з кордоном чи імміграцією. Мені цікаво це виправити», — сказав Байден. 

Нова програма буде відкрита для приблизно пів мільйона подружніх пар. Громадянство зможуть отримати чоловік або дружина, які станом на 17 червня проживають у США щонайменше 10 років.

Президент сказав, що вона набуде чинності «пізніше цього літа». 

США вже надають можливість отримати громадянство для іммігрантів, які одружені з американцями та в’їхали в країну законно за візою. Але в більшості випадків ті, хто в’їжджають нелегально, повинні спочатку залишити США на тривалий час, перш ніж їм буде дозволено легально повернутися.

Нова програма дозволить подружжю та їхнім дітям подати заяву на постійне проживання без виїзду за кордон, усунувши потенційно тривалий процес і розділення сім’ї. 

Президент Мексики Андрес Мануель Лопес Обрадор у вівторок заявив, що рішення врегулювати міграційний статус мексиканських сімей у Сполучених Штатах є «дуже хорошою новиною».

Як повідомляло Інше ТВ, Новий уряд Португалії посилює міграційні обмеження© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube