НАТО схвалив оперативний план розширення підтримки України


17:4314.06.2024

Міністри оборони країн НАТО схвалили “оперативний план розширення підтримки України”, який передбачає більшу роль Альянсу в постачанні зброї та навчанні українських військових.

Як повідомляє “Європейська правда” з Брюсселя, про це під час пресконференції заявив генсек НАТО Єнс Столтенберг.

План передбачає, що в майбутньому Альянс візьме на себе міжнародну координацію поставок зброї та тренувань для Збройних сил України.

“Ми узгодили план, який визначає, як НАТО очолить координацію допомоги в галузі безпеки і тренувань. Це дозволить лідерам НАТО розпочати цю роботу на Вашингтонському саміті в липні. Поставити нашу підтримку України на більш міцну основу на роки вперед”, – сказав генсек Альянсу.

Штаб із координації допомоги Києву розмістять у Вісбадені на півдні Німеччини, вже діє військова база США, крім того, будуть створені логістичні вузли у східній частині Альянсу. Очікується, що до цих заходів залучать майже 700 військовослужбовців з країн-членів і партнерів НАТО.

“НАТО здійснюватиме нагляд за підготовкою українських збройних сил на тренувальних базах в країнах Альянсу, підтримуватиме Україну через планування і координацію допомоги, керуватиме передачею і ремонтом обладнання, надаватиме підтримку довгостроковому розвитку Збройних сил України. Ці зусилля не зроблять НАТО стороною конфлікту, але вони посилять нашу підтримку України у відстоюванні її права на самооборону”, – зазначив Столтенберг.

Як повідомляло Інше ТВ, Данія першою з країн НАТО інвестуватиме у виробництво зброї в Україні© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube