Байден визнав, що угоди про мир в Газі найближчим часом не буде


07:3314.06.2024

Президент США Джо Байден заявив у четвер, що не очікує підписання угоди про припинення вогню в Газі в найближчому майбутньому, оскільки підтримана США пропозиція, що має глобальну підтримку, не була повністю прийнята ні Ізраїлем, ні ХАМАСом, повідомляє Associated Press (AP).

Байден сказав, що міжнародні лідери обговорювали питання припинення вогню на саміті “Великої сімки” в Італії, але на запитання журналістів, чи буде угода про перемир’я досягнута найближчим часом, Байден відповів просто: “Ні”, але додавши: “Я не втратив надію”.

Палестинські бойовики відповіли на цю пропозицію цього тижня, запропонувавши зміни, які, за їхніми словами, мають на меті гарантувати постійне припинення вогню і повне виведення ізраїльських військ з Гази. Пропозиція, оголошена Байденом, включає ці положення, але ХАМАС висловив занепокоєння, чи виконає Ізраїль ці умови.

Раніше в четвер радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван заперечив твердження, що Ізраїль не повністю дотримується плану припинення вогню. Салліван сказав, що мета полягає в тому, щоб “з’ясувати, як нам працювати, щоб подолати розбіжності, що залишилися, і досягти угоди”.

А на ізраїльсько-ліванському кордоні бойовики “Хезболли” вже другий день запускають ракети і вибухові дрони проти ізраїльських військових постів в якості помсти за вбивство старшого командира. Ескалація відбувається на тлі того, що деякі ізраїльські лідери погрожують тотальною війною, щоб змусити Хезболлу припинити ракетні обстріли, і в той час, як бойовики намагаються чинити тиск на Ізраїль під час переговорів про припинення вогню на підтримку свого союзника ХАМАС.

Нагадаємо: В Раді Безпеки ООН проголосували за “резолюцію Байдена” про припинення війни в Газі© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube