Генсек НАТО вітає рішення союзників щодо дозволу Україні бити по території росії


06:3501.06.2024

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ, що раніше підтримував дозвіл на удари українських сил оборони по цілях на території Росії, привітав рішення союзників послабити обмеження.

Про це пише «Радіо Свобода» з посиланням на інтерв’ю Єнса Столтенберга.

«Це саме те, що Україна повинна мати змогу робити. Не в останню чергу в Харкові, бо там лінія фронту і кордон більш-менш збігаються. Тому було б дуже важко, якби українці були змушені визнати, що артилерійські батареї, ракетні батареї чи аеродроми на російській стороні були б для росіян певною мірою безпечними, оскільки українці не могли б використати проти них цю зброю», – сказав Столтенберґ.

Втім, генсекретар НАТО уникнув відповіді на уточнювальне запитання Радіо Свобода, чи можуть ставати цілями України радіолокаційні станції в Росії:

«Не буду вдаватися в подробиці, як саме Україна має проводити свої операції з самооборони. Але вони мають відповідати міжнародному праву і виконуватися відповідально».

Коментуючи російський наступ на Харківщині й підсумки зустрічі голів МЗС Альянсу в цьому контексті, посадовець знову підкреслив – він «впевнений, що Україна може перемогти».

«Це (зустріч – ред.) додало мені більшої впевненості в тому, що союзники по НАТО готові надати підтримку Україні, щоб вона перемогла і зупинила російських загарбників. Війни за своєю природою непередбачувані. Але те, що ми бачили наразі, полягає в тому, що Росія не змогла зробити жодного великого прориву. Її сили досягли незначних територіальних здобутків, але заплатили дуже високу ціну. А зараз зброя та боєприпаси надходять від союзників по НАТО», – резюмував Столтенберґ.

Як повідомляло Інше ТВ, Зеленський підтвердив згоду США на удари по РФ (ВІДЕО)© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube