Литва приєдналася до чеської ініціативи щодо закупівлі боєприпасів для України на внесе на це 35 млн.євро


07:0429.05.2024

До чеської ініціативи щодо закупівлі боєприпасів для України також приєдналася Литва та внесе 35 мільйонів євро.

Про це повідомила міністр оборони Чехії Яна Чорнохова після зустрічі міністрів оборони країн Євросоюзу у Брюсселі 28 травня, де вона та її литовський колега підписали відповідний меморандум, пише «Радіо Прага».

Загалом до ініціативи приєдналися 18 країн, але лише чотири – Канада, Данія, Нідерланди та Португалія – направили кошти на закупівлю боєприпасів. Перша партія має бути доставлена ​​до України вже на початку червня. Чеська міністр оборони відкинула інформацію про те, що ініціативу буде відкладено. За її словами, обіцяні Литвою 35 мільйонів євро – дуже велика сума. «Це ще один доказ того, що інтерес до підтримки України в нашому регіоні, як і раніше, дуже сильний», – додала вона.

На зустрічі також був присутній голова НАТО Єнс Столтенберг, який підтвердив, що союзникам слід переглянути обмеження, які не дозволяють українським солдатам атакувати російську територію з використанням західної зброї. “Ми маємо право підтримувати Україну та її право на самооборону, це не робить нас стороною конфлікту”, – заявив Столтенберг.

І, за словами міністра оборони Чехії, застосування зброї за межами території України повністю відповідає міжнародному праву. “Росія – чітко визначений агресор, ніхто тут нічого не порушує. Мені просто хотілося б, щоб Україна мала більше такої зброї та могла ефективно себе захищати», – підсумувала Яна Чорнохова.

Як повідомляло Інше ТВ, Чехія очолює ініціативу із закупівлі 800 тисяч артилерійських снарядів для України у країн, що не входять до Європейського союзу



© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube