В ISW пояснили, навіщо РФ припинення вогню


12:2325.05.2024

РФ використає будь-яке припинення вогню для підготовки до майбутніх наступальних операцій в Україні. Про це заявили в Інститутівивчення війни (ISW), пише Кореспондент.

Як зазначили аналітики, військова інтервенція Росії в Криму і на Донбасі в 2014 році порушила численні міжнародні зобов’язання Росії щодо поваги до суверенітету і територіальної цілісності України, включаючи визнання Росією України як незалежної держави в 1991 році і Будапештський меморандум 1994 року, в якому Росія конкретно зобов’язалася не підривати суверенітет і територіальну цілісність України. Тому немає жодних підстав вважати, що Кремль поважатиме будь-яку нову угоду, що зобов’язує Росію не порушувати суверенітет і територіальну цілісність України.

“Припинення вогню надало б Росії можливість відновити деградовані сили, відволікти людські ресурси на широкомасштабну експансію і реформи замість того, щоб вести бойові дії в Україні, і дозволило б Росії продовжити мобілізацію своєї оборонно-промислової бази без обмежень, пов’язаних з нагальними оперативними потребами в Україні”, – вважають в ISW.

Зазначається, що РФ могла б використати припинення вогню для підготовки сил, більш придатних для проведення наступної серії наступальних операцій з метою зміни режиму, демілітаризації і завоювання України.

“Припинення вогню, безумовно, надало б Україні власні можливості для вирішення питань формування збройних сил і розвитку оборонної промисловості, але Кремль, можливо, небезпідставно очікує, що заморожений фронт зробить підтримку України менш нагальною і важливою для Заходу і дозволить Росії випередити Україну в підготовці до відновлення бойових дій”, – заявили в Інституті вивчення війни.

Читайте: Франція припиняє розмови з російськими офіційними особам – бо брешуть© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube