Фіцо зробили ще одну операцію, яка покращила його шанси


19:0217.05.2024

Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо переніс у п’ятницю двогодинну операцію, яка посилила надії на його одужання, повідомив віце-прем’єр-міністр після замаху, що стався цього тижня і викликав шок у Європі.

 Про це повідомляє Reuters.

Віце-прем’єр-міністр Роберт Калінак також заявив, що будь-яке рішення про переведення Фіцо до столиці Братислави з центрального міста Банська Бистриця, де він перебуває на лікуванні, буде прийнято лише після подальшого поліпшення його стану.

«Мине ще кілька днів, перш ніж ми дізнаємося остаточно, в який бік він рухається», – сказав Калінак журналістам біля лікарні в Банській Бистриці. «Я думаю, що сьогоднішня операція… дозволить нам наблизитися до позитивного прогнозу».
«У мене кращий настрій, тому що я бачу, що є прогрес. Ситуація все ще дуже серйозна, але для мене вселяє надію».

Міріам Лапунікова, директор лікарні, де лікується Фіцо, повідомила, що після операції з видалення змертвілих тканин з його ран, він перебуває у відділенні інтенсивної терапії у свідомості та стабільному стані. Фіцо також переніс багатогодинну операцію в середу незабаром після того, як в нього п’ять разів вистрілили з близької відстані.

Словацька поліція висунула чоловікові звинувачення у замаху на вбивство. Місцеві ЗМІ повідомляють, що це 71-річний колишній охоронець торгового центру і автор трьох поетичних збірок.

Поліція провела багатогодинний обшук будинку підозрюваного в центральному місті Левіце в його присутності, повідомляє TV Makriza. Він був одягнений у бронежилет і каску, мав при собі поліетиленовий пакет та інші предмети.
Озброєні поліцейські, також у бронежилетах, патрулювали біля його будинку.

Ця стрілянина стала першим серйозним замахом на європейського політичного лідера за останні 20 років і викликала міжнародний осуд. Політичні аналітики і законодавці кажуть, що це викрило все більш гарячковий і поляризований політичний клімат як у Словаччині, так і в усій Європі.
Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан, політичний союзник Фіцо, заявив у п’ятницю в ефірі громадського радіо, що навіть якщо словацький лідер повністю одужає, він не зможе працювати протягом декількох місяців – і це в критичний час для континенту, на який чекають вибори до Європейського парламенту на початку червня.

«Ми стоїмо перед виборами, які вирішать не лише питання членів Європейського парламенту, але й разом з виборами в США можуть визначити хід війни і миру в Європі», – сказав Орбан.
Фіцо і Орбан критикували постачання західного озброєння в Україну і введення санкцій проти Росії.

Нагадаємо, Лідери країн засудили замах на Роберта Фіцо. Хто виявився нападником (ФОТО)© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube