Рада Євросоюзу схвалила міграційну реформу


19:3714.05.2024

14 травня Рада ЄС ухвалила реформу європейської системи притулку і міграції.

Йдеться загалом про 10 законодавчих актів, які реформують усю європейську систему надання притулків та управління міграцією, пише ЛБ.

Документи встановлюють набір правил, які допоможуть упорядковано керувати прибуттям мігрантів, створити ефективні й однакові процедури, а також забезпечити справедливий розподіл навантаження між державами-членами ЄС.

Реформа покликана привести до конкретних змін на місцях, заявила державний секретар Бельгії з питань притулку та міграції Ніколь де Мур. Окрім підвищення солідарності між країнами блоку, Європейський Союз також продовжить тісне співробітництво з третіми державами для усунення корінних причин нелегальної міграції.

Положення про перевірку дозволить владі країн скеровувати нелегальних мігрантів і прохачів притулку на зовнішньому кордоні на відповідну процедуру та забезпечити однакове проведення перевірок ідентифікації, безпеки і вразливості, а також оцінки стану здоров’я.

Нові правила щодо оновленої бази даних Eurodac дозволять збирати більш точні й повні дані (зокрема, біометричні) про різні категорії мігрантів, серед яких – претенденти на міжнародний захист та люди, які нелегально прибувають до ЄС. Це допоможе посилити контроль над нелегальною міграцією і несанкціонованими переміщеннями.

Положення про процедуру надання притулку спрощує існуючу і запроваджує обов’язкову прикордонну процедуру у чітко визначених випадках. Положення про повернення на кордоні стосується повернення людей, заяву яких у цій прикордонній процедурі відхилили. Положення про надання притулку та управління міграцією визначає, яка держава-член несе відповідальність за розгляд заяв про міжнародний захист, і вперше запроваджує справедливий поділ відповідальності між державами-членами ЄС.

Директива про кваліфікаційне регулювання і умови прийому встановлює єдині правила для критеріїв надання міжнародного захисту і стандартів шукачів притулку. Це також допоможе скоротити вторинні переміщення між державами-членами.

Положення про переселення стосується законних і безпечних шляхів до ЄС, встановлюючи загальні правила переселення та прийому з гуманітарних міркувань.

Важливою новою особливістю реформ є обов’язкова прикордонна процедура. Її застосовуватимуть до певних категорій прохачів притулку (наприклад, до тих, хто приїжджає з країн із низьким рівнем визнання притулку). Метою процедури є швидка оцінка на зовнішніх кордонах ЄС того, чи є заяви необґрунтованими чи неприйнятними. Людям, які проходять прикордонну процедуру притулку, не дозволяють в’їжджати на територію ЄС.

Нові правила також уточнюють, яка держава-член нестиме відповідальність за розгляд заяви про надання притулку (наприклад, у випадках, коли людина має члена сім’ї в країні ЄС).

Механізм солідарності передбачає обов’язкову підтримку держав-членів, які зіткнулися зі сильним напливом мігрантів. Йдеться про гнучкість щодо типу внесків. Вони можуть складатися з переселення, фінансової допомоги або, за погодженням з державою-членом, альтернативних заходів солідарності (наприклад, надання прикордонної охорони або допомоги у розгортанні приймальних центрів).

У держав-членів тепер буде два роки, щоб застосувати міграційну реформу. Європейська комісія невдовзі має надати спільний план реалізації ухвалених законодавчих актів.

Читайте: У Миколаєві побувала делегація Міжнародної організації з міграції (ФОТО)© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube