Жах на виборах в США. Незалежний кандидат Кеннеді повідомив, що хробак з’їв частину його мозку


07:0409.05.2024

Незалежний кандидат у президенти США Роберт Кеннеді-молодший заявляв про численні проблеми зі здоров’ям, у тому числі про те, що паразит, ймовірно, з’їв частину його мозку.

Про це вперше стало відомо під час його розлучення близько десяти років тому, повідомляє New York Times. 

Але складається враження, що якби Кеннеді не було, його треба було б видумати, щоб виборці прийшли до висновку, що підстаркуваті Байден і Трамп – просто мачо поряд з набором діагнозів незалежного кандидата Кеннеді, який молодший від них на десяток років. Принаймні, це додає кольорів президентським виборам в США, тому ІншеТВ пропонує читачам таки ознайомитись із цим “політичним процесом”.

У 2010 році Роберт Ф. Кеннеді-молодший відчував втрату пам’яті та затуманення свідомості настільки сильні, що його друг занепокоївся, що у нього може бути пухлина мозку. Пан Кеннеді розповів, що проконсультувався з кількома провідними неврологами країни, багато з яких або лікували, або спілкувалися з його дядьком, сенатором Едвардом М. Кеннеді, перед його смертю від раку мозку в попередньому році.

Кілька лікарів помітили темну пляму на знімках мозку молодшого пана Кеннеді і дійшли висновку, що у нього була пухлина, як він розповів у своїх свідченнях 2012 року, які були опубліковані в The New York Times. За його словами, Кеннеді негайно записали на операцію в Медичному центрі Університету Дьюка до того ж хірурга, який оперував його дядька.

Коли він збирався в дорогу, йому зателефонував лікар з Нью-Йоркської пресвітеріанської лікарні, який мав іншу думку: Він вважав, що у пана Кеннеді в голові був мертвий паразит.

Лікар вважав, що аномалія, яку він побачив на знімках, «була викликана черв’яком, який потрапив до мого мозку, з’їв його частину, а потім помер», – сказав пан Кеннеді у своїх свідченнях.

Нині незалежний кандидат у президенти, 70-річний пан Кеннеді демонструє свою спортивну форму і відносну молодість як перевагу над двома найстарішими людьми, які коли-небудь претендували на посаду в Білому домі: 81-річним президентом Байденом і 77-річним колишнім президентом Дональдом Трампом. Кеннеді забезпечив собі місце у виборчих бюлетенях в штатах Юта, Мічиган, Гаваї, а також, за даними його кампанії, в Каліфорнії та Делавері. Його інтенсивні зусилля, спрямовані на отримання доступу до більшої кількості штатів, можуть поставити його в позицію, яка дозволить йому переломити хід виборів.

Він доклав чимало зусиль, щоб виглядати здоровим, катаючись на лижах з професійним сноубордистом і золотим олімпійським призером, який назвав його «потрошителем», коли вони спускалися з гори. Знімальна група була поруч з ним, коли він без сорочки піднімав вагу у відкритому спортзалі на Веніс Біч.

Проте, з роками він зіткнувся з серйозними проблемами зі здоров’ям, деякі з яких раніше не були виявлені, в тому числі і паразит, який, очевидно, був у нього.

Протягом десятиліть пан Кеннеді страждав від фібриляції передсердь, поширеної аномалії серцебиття, яка збільшує ризик інсульту або серцевої недостатності. Його щонайменше чотири рази госпіталізували з приводу епізодів, хоча в інтерв’ю The Times цієї зими він сказав, що у нього не було жодного інциденту вже більше десяти років і він вважає, що хвороба зникла.

За його словами, приблизно в той самий час, коли він дізнався про паразита, йому також діагностували ртутне отруєння, найімовірніше, через вживання великої кількості риби, що містить небезпечний важкий метал, який може викликати серйозні неврологічні проблеми.

«У мене очевидні когнітивні проблеми, – сказав він у своїх свідченнях 2012 року. «У мене втрата короткочасної пам’яті, і у мене втрата довготривалої пам’яті, яка впливає на мене».

В інтерв’ю The Times він сказав, що відновився після втрати пам’яті і затуманення свідомості і не має жодних наслідків від паразитів, які, за його словами, не потребують лікування. Відповідаючи на запитання минулого тижня, чи можуть якісь проблеми зі здоров’ям пана Кеннеді поставити під сумнів його придатність до президентства, Стефані Спір, прес-секретар кампанії Кеннеді, сказала в інтерв’ю «Таймс»: «Це смішне припущення, враховуючи конкурентну боротьбу».

Кампанія відмовилася надати його медичну документацію The Times. Ані президент Байден, ані пан Трамп не оприлюднили медичну документацію в цьому виборчому циклі. Однак у лютому Білий дім опублікував шестисторінкову довідку про стан здоров’я президента Байдена. Пан Трамп опублікував заяву свого лікаря з трьох абзаців у листопаді.

У середу вдень, через кілька годин після публікації цієї статті, пан Кеннеді опублікував коментар у своєму профілі X. «Я пропоную з’їсти ще 5 мозкових черв’яків і все одно перемогти президента Трампа і президента Байдена на дебатах, – йдеться в дописі. «Я впевнений у результаті навіть з гандикапом у шість черв’яків».

Лікарі, які лікували паразитарні інфекції та отруєння ртуттю, кажуть, що обидва стани іноді можуть назавжди пошкодити функції мозку, але пацієнти також можуть мати тимчасові симптоми і повністю одужати.

Про деякі проблеми зі здоров’ям пана Кеннеді стало відомо зі свідчень 2012 року, які він дав під час шлюборозлучного процесу зі своєю другою дружиною, Мері Річардсон Кеннеді. Тоді пан Кеннеді стверджував, що його здатність заробляти зменшилася через його когнітивні проблеми.

Пан Кеннеді надав більше деталей, в тому числі про очевидного паразита, в телефонному інтерв’ю «Таймс», яке він провів, коли був на порозі свого першого голосування на виборах до штату. Його передвиборчий штаб відмовився відповідати на подальші запитання.

Через кілька днів після дзвінка з Нью-Йоркської пресвітеріанської церкви у 2010 році, як розповів пан Кеннеді в інтерв’ю, він пройшов низку обстежень. За його словами, сканування протягом багатьох тижнів не показало жодних змін у плямі на його мозку.

Врешті-решт лікарі дійшли висновку, що кіста, яку вони побачили на знімках, містила залишки паразита. Пан Кеннеді сказав, що він не знає, що це за паразит і де він міг ним заразитися, хоча підозрює, що це могло статися під час подорожі Південною Азією.

Кілька експертів з інфекційних захворювань і нейрохірургів в окремих інтерв’ю The Times заявили, що, виходячи з того, що описав пан Кеннеді, вони вважають, що це, швидше за все, була личинка свинячого ціп’яка. Лікарі не лікували пана Кеннеді і говорили в загальних рисах.

Доктор Клінтон Уайт, професор інфекційних хвороб медичного факультету Техаського університету в Галвестоні, сказав, що мікроскопічні яйця ціп’яка є липкими і легко передаються від однієї людини до іншої. Вилупившись, личинки можуть подорожувати кровотоком, сказав він, «і потрапляти у всі види тканин».

Хоча це неможливо передбачити, він додав, що малоймовірно, щоб паразит з’їв частину мозку, як описав пан Кеннеді. Швидше за все, сказав доктор Вайт, він виживає за рахунок поживних речовин, що надходять з організму. На відміну від личинок ціп’яка в кишечнику, личинки в мозку залишаються відносно невеликими, близько третини дюйма.

Деякі личинки ціп’яка можуть роками жити в мозку людини, не викликаючи проблем. Інші можуть спричинити хаос, часто, коли вони починають гинути, що викликає запалення. Найпоширенішими симптомами є судоми, головний біль і запаморочення.

За даними журналу Emerging Infectious Diseases, у Сполучених Штатах щорічно відбувається близько 2 000 госпіталізацій з приводу цього захворювання, відомого як нейроцистицеркоз.

Скотт Гарднер, куратор Лабораторії паразитології Мантера в Університеті Небраски-Лінкольна, каже, що коли будь-який черв’як потрапляє в мозок, клітини навколо нього кальцифікуються. «І у вас, по суті, з’являється щось на кшталт пухлини, яка залишається там назавжди. Вона нікуди не дінеться».

Доктор Гарднер каже, що цілком можливо, що черв’як може спричинити втрату пам’яті. Однак, серйозна втрата пам’яті частіше пов’язана з іншим захворюванням, яке, за словами пана Кеннеді, було у нього в той час: отруєнням ртуттю.

Пан Кеннеді розповів, що тоді він дотримувався дієти з високим вмістом хижої риби, зокрема тунця і окуня, в яких, як відомо, підвищений рівень ртуті. В інтерв’ю «Таймс» він сказав, що відчував «сильне затуманення свідомості» і мав проблеми з відтворенням слів. Пан Кеннеді, юрист-еколог, який виступає проти небезпеки забруднення риби ртуттю з вугільних електростанцій, здав кров на аналіз.

За його словами, аналізи показали, що рівень ртуті в його крові в 10 разів перевищує допустимі норми, які Агентство з охорони навколишнього середовища вважає безпечними.

На той час пан Кеннеді вже кілька років вів хрестовий похід проти тимерозалу, ртутьвмісного консерванту, що використовується в деяких вакцинах. Він є давнім скептиком щодо вакцин, який помилково пов’язував щеплення в дитинстві зі зростанням захворюваності на аутизм, а також з іншими медичними станами.

В інтерв’ю пан Кеннеді сказав, що впевнений, що причиною отруєння стала його дієта. «Я любив бутерброди з тунцем. Я їв їх постійно”, – сказав він.

The Times описала симптоми пана Кеннеді Елсі Сандерленд, хіміку-екологу з Гарварду, яка не розмовляла з паном Кеннеді і дала загальну характеристику його стану.

Вона сказала, що рівень ртуті, який описав пан Кеннеді, був високим, але це не дивно для людини, яка споживає таку кількість і тип морепродуктів.

Пан Кеннеді розповів, що після цих двох побоювань за здоров’я він змінив своє життя, зокрема, став більше спати, менше подорожувати і зменшив споживання риби.

Він також пройшов курс хелатотерапії – лікування, яке зв’язує метали в організмі, щоб вони могли бути виведені. Зазвичай його призначають людям, які зазнали впливу металів, таких як свинець і цинк, внаслідок промислових аварій. Доктор Сандерленд сказала, що коли отруєння ртуттю явно пов’язане з дієтою, вона просто порекомендує людині припинити їсти рибу. Але інший лікар, який розмовляв з The Times, сказав, що порадив би хелатотерапію для тих рівнів ртуті, які були у пана Кеннеді.

За його словами, проблеми з серцем у пана Кеннеді почалися ще в коледжі, коли воно почало битися несинхронно.

У 2001 році він потрапив до лікарні в Сіетлі, коли перебував у місті, щоб виступити з промовою, згідно з повідомленнями в новинах. Йому надали медичну допомогу, і наступного дня його виписали. У період з вересня 2011 року до початку 2012 року його госпіталізували ще щонайменше тричі, в тому числі один раз у Лос-Анджелесі, як він розповів у своїх свідченнях. Під час цього візиту, за його словами, лікарі використовували дефібрилятор, щоб шокувати його серце, щоб відновити ритм.

У своїх свідченнях він сказав, що стрес, кофеїн і недосипання спровокували цей стан. «Таке відчуття, ніби у мене в грудях мішок з черв’яками. Я одразу відчуваю, коли він виходить”, – сказав він.

У своїх свідченнях та під час інтерв’ю він також розповів, що заразився гепатитом С через внутрішньовенне вживання наркотиків у юнацькому віці. Він сказав, що пройшов лікування і не має жодних тривалих наслідків від інфекції.

Пан Кеннеді публічно говорив про ще одну серйозну проблему зі здоров’ям – спазматичну дисфонію, неврологічний розлад, який змушує його голосові зв’язки стискатися занадто близько один до одного і пояснює його хрипкий, іноді напружений голос.

Вперше він помітив це, коли йому було 42 роки, сказав він у своїх свідченнях. Пан Кеннеді роками заробляв значну суму грошей, виступаючи з промовами, але з погіршенням стану здоров’я цей бізнес занепав, сказав він.

Минулого року він розповів інтерв’юеру, що нещодавно пройшов доступну в Японії процедуру імплантації титану між голосовими зв’язками, щоб запобігти їхньому мимовільному стисканню.© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube