США визнало використання армією рф хімічної зброї в Україні і оголосило масштабний пакет санкцій


06:0602.05.2024

Сполучені Штати звинуватили росію у використанні забороненої хімічної речовини хлорпікрин проти України.

Про це йдеться у повідомленні Держдепартаменту США про запровадження нових санкцій щодо рф.

«Відповідно до Закону про заборону хімічної зброї, Державний департамент США визнав, що росія застосувала хімічну речовину хлорпікрин проти українських військ у порушення Конвенції про заборону хімічної зброї», – йдеться у повідомленні пресслужби.

Хлорпікрин – це сльозогінний та задушливий газ, який активно застосовувався під час Першої світової війни. Хлорпікринові боєприпаси в росії офіційно вважаються знищеними.

Також зазначається, що застосування таких хімічних речовин «не є поодиноким випадком і, ймовірно, обумовлено прагненням військ рф витіснити ЗСУ з укріплених позицій і досягти тактичних переваг на полі бою».

У зв’язку з цим Держдеп США наклав санкції на війська радіаційного, хімічного та біологічного захисту Міноборони рф, російський Науково-дослідний інститут прикладної акустики та 48-ий Центральний науково-дослідний інститут російського міноборони, які займаються розробкою хімічної зброї. Під санкції також потрапили чотири компанії, причетні до програми хімічної зброї рф.

Міністерство фінансів США 1 травня теж оголосило про запровадження санкцій проти майже 200 фізичних і юридичних осіб, які сприяють військово-промисловому комплексу Росії та допомогають їй ухилятись від уже накладених обмежень.

Про це йдеться в пресрелізі відомства, який цитує “Європейська правда”.

Останній пакет санкцій США спрямований на російську військово-промислову базу та її програми хімічної та біологічної зброї, а також на фізичних і юридичних осіб у третіх країнах, які допомагають Москві купувати компоненти для виробництва зброї або оборонної продукції.

Серед іншого, Мінфін США наклав санкції на майже 60 осіб із Азербайджану, Бельгії, Китаю, Росії, Словаччини, Туреччини та Об’єднаних Арабських Еміратів, які дозволяють Москві купувати вкрай необхідні технології та обладнання з-за кордону.

Понад 100 організацій в оновленому санкційному списку працюють або працювали в технологічному, оборонному, виробничому та транспортному секторах економіки Росії.

Інший блок американських санкцій спрямований проти основних російських імпортерів бавовняної целюлози, нітроцелюлози та ключових її компонентів, а також на двох постачальників цих товарів із Китаю.

Додатково Мінфін вніс до чорного списку три російські юридичні та дві фізичні особи, причетні до закупівель товарів для військових організацій, що беруть участь у розробці хімічної та біологічної зброї.

Крім того, під нові санкції США потрапили дві російські компанії, які беруть участь у будівництві газової інфраструктури в Росії – “Нефтегазстрой” та “ВНИПИгаздобыча”.

Зрештою, в координації з американським Міністерством фінансів Державний департамент наклав санкції на понад 80 юридичних та фізичних осіб, які займаються ухиленням від санкцій проти Росії або пов’язані з програмами хімічної та біологічної зброї та оборонно-промисловою базою РФ.

Також Держдеп ужив обмежувальних заходів проти енергетичного, металургійного та гірничодобувного сектора Росії та запровадив додаткові санкції у зв’язку зі смертю російського опозиціонера Алєксєя Навального.

Як повідомляло Інше ТВ, Китайські компанії переходять на таємні платежі в росії: в чому причина© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube