Пакет допомоги від США дасть Україні можливість утримати свою територію, але не наступати, – Коллінз


07:0402.05.2024

Схвалений Конгресом США пакет допомоги Україні дасть їй шанс утримати свою територію, але наступу в осяжному майбутньому очікувати не варто.

Про це заявив РАР колишній офіцер спецназу Ліам Коллінз, пише «Польське Радіо», передає Інше ТВ.

Найбільшого ефекту дадуть не нові системи чи ракети, а базові матеріали, наприклад артилерійські боєприпаси, – додає він.

Коли Конгрес після шести місяців безвиході проголосував приблизно за 60,8 млрд дол. пакету заходів підтримки України, це рішення зустріли з великим полегшенням по обидва боки Атлантики. На ювілейній зустрічі у Рамштайні президент України Володимир Зеленський оголосив, що завдяки цьому його країна може «не тільки стабілізувати фронт, а й рухатися вперед, досягаючи (своїх) цілей у цій війні».

Однак, як каже в інтерв’ю PAP полковник Ліам Коллінз, колишній офіцер спецназу, який у минулому консультував українську армію, пакет дає надію на те, що українці утримають свою територію, але в осяжному майбутньому прориву чекати не варто.

«Я вважаю, що нереалістично очікувати будь-якого великого наступу. У них просто немає таких можливостей на тлі того, що має росія: тонни обладнання і війська, які вони все ще можуть кинути в бій. Тож цей пакет дозволить їм утримувати територію, не віддаючи землю росіянам», – каже експерт.

Майже всі елементи пакетів – це можливості, які Україна вже отримала. Єдиним суттєвим винятком стали балістичні ракети ATACMS з дальністю 300 км, яких Україна давно просила. США передали їх Києву в рамках попереднього пакету, надісланого завдяки знайденим у бюджеті Пентагону грошам.

Однак Коллінз вважає, що найбільший ефект матимуть не нові можливості, а базові, насамперед артилерійські боєприпаси калібру 155 і 152 мм.

«Мова йде не стільки про надання нових можливостей, скільки про компенсацію втрат. Боєприпаси для HIMARS є вирішальними, але також безпілотні системи, контрбатарейні радари та системи боротьби з дронами», – аналізує він.

«Насправді ж артилерійські боєприпаси замінити ніщо не може. Артилерія все ще залишається основним фактором втрат у цій війні, а для України вона ще більш цінна через низькі ресурси», – додав він.

Як зазначає Ліам Коллінз, хоча, як повідомляє Пентагон, частина зброї, переданої Україні, раніше знаходилася в тому числі на складах у Польщі, повний пакет не надійде днями. Зброя, що входить до комплекту USAI, передбачає ще більший термін очікування. Оскільки це вимагає узгодження та підписання контракту та виробництва даної зброї, залежно від типу зброї це може зайняти місяці або навіть роки. Більш складні системи, такі як ключові ракети Patriot, виробляються довше, ніж артилерійські боєприпаси.

«Це дуже засмучує, але нічого незвичайного. Навіть коли наші військові потребували бронетехніки під час війни в Іраку, наприклад, процес зростання промислового виробництва був дуже повільним», – згадує Коллінз.

Однак, за словами колишнього військового, окрім суто військового аспекту, відновлення підтримки США має й величезне політичне значення – як сигнал Москві про продовження підтримки Заходом України, а також сигнал українському суспільству що армія належним чином оснащена. Останнє тим більше важливо, що однією з найбільших проблем української армії є неукомплектованість особового складу.

«Якщо українці знатимуть, що отримають необхідну для ведення зброї, техніку та боєприпаси, охочих мобілізуватися та йти в армію буде більше», – зауважує Ліам Коллінз.

Коллінз також додає, що враховуючи переважну більшість, яка підтримала пакет в обох палатах Конгресу, Кремль не може сподіватися, що як тільки кошти будуть вичерпані – через 6-12 місяців – допомога США припиниться.

«Це показує росії, що це питання – це не те, від чого Америка чи Захід втомляться через рік-два. Ця підтримка була сильною від початку і залишається», – резюмує він.

Як повідомляло Інше ТВ, Україні знадобиться час, щоб оговтатися від ударів РФ, і ще більше, щоб почати користуватися перевагами наданої допомоги, – Financial Times© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube