Спікер Джонсон погодився на допомогу Україні після даних розвідки та свідчень про злочини РФ


08:3922.04.2024

Спікер палати представників Конгресу США Майк Джонсон, який тривалий час протестував проти схвалення допомоги Україні без вирішення ситуації на південному кордоні Штатів, погодився підтримати законопроєкт про виділення майже 61 мільярда доларів після ознайомлення із даними розвідки та після свідчень про російські злочини.

Про це пише The New York Times, передає ЛБ.

Минулого тижня Джонсон заявив, що “історія судить нас за те, що ми робимо”. Тоді ж він сказав, що, на його думку, надання летальної допомоги Україні зараз є критично важливим. Спікер пояснив зміну своєї думки частково доповідями розвідки.

“Я справді вірю цій інформації. Я думаю, що Володимир Путін продовжував би марширувати Європою, якби йому дозволили. Думаю, наступним він може піти на Прибалтику. Я думаю, що він може посваритися з Польщею чи одним із наших союзників по НАТО”, – заявив Джонсон.

Одна із найрезультативніших зустрічей відбулася в лютому в Овальному кабінеті Білого дому, коли лідери Конгресу зустрілися з президентом США Джо Байденом для того, щоб обговорити державне фінансування та допомогу Україні. Під час цієї зустрічі Вільям Бернс, директор ЦРУ, та інші високопосадовці національної безпеки намагалися переконати пана Джонсона в тому, наскільки швидко в Україні закінчуються боєприпаси та якими жахливими будуть наслідки, якщо українська протиповітряна оборона більше не буде посилена американською зброєю.

“Джонсон також був вражений історіями, які він почув під час зустрічей із президентом України Володимиром Зеленським та іншими про масштаби страждань, які російські війська завдали країні, яка охопила бойові дії. Усе це вплинуло на почуття християнської віри містера Джонсона”, – додали у виданні.

Згодом під час невеликої зустрічі з законодавцями спікер “досить чітко дав зрозуміти, що якщо ми не зробимо це в квітні, для України може бути надто пізно”.

Читайте: Конгрес голосує за допомогу Україні. Транляція Голосу Америки (ВІДЕО)© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube