Канцлер Німеччини розпочав триденний візит в Китай


11:5414.04.2024

Канцлер ФРН Олаф Шольц у неділю розпочав триденну поїздку до Китаю, одним із ключових питань якої стане обговорення підтримки Пекіном Москви на тлі триваючого російського вторгнення в Україну.

Про це пише Reuters, передає Укрінформ.

Найтриваліший закордонний візит канцлера з моменту його вступу на посаду має на меті зміцнити зв’язки з головним торговим партнером Німеччини та спробувати врегулювати розбіжності з низки питань, включаючи неринкові торговельні практики Китаю та його підтримку Росії.

Шольц, у складі делегації якого топменеджери кількох великих німецьких корпорацій, розпочав поїздку в південно-західному мегаполісі Чунцін. Він також відвідає Шанхай і Пекін, де зустрінеться з лідером Китаю Сі Цзіньпіном і прем’єр-міністром Лі Цяном.

Останнім часом, пише видання, позиція Берліна щодо Китаю стала більш критичною, в першу чергу через його ставлення до війни в Україні.

Минулого року Німеччина також опублікувала свою першу стратегію щодо Китаю, описуючи його «нечесні торгові практики» та ризики для ланцюгів поставок у разі потенційного конфлікту навколо Тайваню, а також закликаючи «зменшити ризики». Проте зусилля з диверсифікації від Китаю поки що неоднозначні.

У неділю в Чунціні Шольц відвідає завод водневих паливних елементів німецької корпорації Bosch, привернувши увагу до галузі, в якій між Європою і Китаєм зростає напруженість.

ЄС проводить кілька розслідувань того, чи китайські виробники екологічно чистих технологій, як-от електромобілів та засобів «зеленої» генерації, отримували державні субсидії, що дозволили їм значно здешевити кінцеву продукцію, експорт якої до ЄС може завдати шкоди місцевим виробникам.

Німецька автомобільна промисловість побоюється, що такі розслідування можуть призвести до торговельної війни, яка зашкодить їх перспективам на найбільшому автомобільному ринку світу в Китаї.

Очікується, що на переговорах із китайськими лідерами Шольц порушить питання підтримки Китаєм Росії. Німецькі офіційні особи в п’ятницю прямо заявили, що підтримка Пекіна та китайський експорт до РФ дозволяють Москві вести агресивну війну в Україні та спричиняють «зростаючу втрату репутації Китаю» в Європі та за її межами.

«Йдеться про те, щоб Китай не підтримував Росію у веденні жорстокої війни проти її сусіда України», – цитує Reuters суботній пост Шольца в мережі X.

Як повідомляло Інше ТВ, Німеччина передасть Україні ще один Patriot© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube