Шойгу збрехав, що Франція готова домовлятися про Україну, Макрон відповів


21:3305.04.2024

Президент Франції Еммануель Макрон назвав “дивними і загрозливими” висловлювання міністра оборони Росії Сергія Шойгу, до яких той вдався у телефонній розмові з французьким колегою Себастьяном Лекорню під час їх першого контакту з 2022 року.

Про це пише Голос Америки.

Лекорню звернувся до Шойгу стосовно співпраці для боротьби з тероризмом, цитує інформацію від Міністерства оборони Франції інформаційна агенція AFP. Французький міністр мав “корисну інформацію” про організацію нещодавнього терористичного нападу поблизу Москви, що забрав життя щонайменше 144 людей.

Москва про розмову Лекорню і Шойгу інформує, мовляв “була відзначена готовність до діалогу щодо України”. Париж заперечив таку заяву. “Франція не прийняла і не запропонувала нічого подібного”, цитує AFP джерело, близьке до Лекорню.

Російська сторона, пише AFP, під час годинної розмови “попередила Францію, що сподівається, що французькі спецслужби не були причетні до недавнього нападу на концертний зал”, відповідальність за який, як відомо, взяли екстремісти угруповання ІДІЛ.

“Коментарі російської сторони були дивними та загрозливими”, – сказав Макрон журналістам, додавши, що будь-які припущення про причетність Франції до трагічної атаки є “сміховинними”.

Макрон заявив, що він особисто попросив відповідні міністерства провести обговорення на робочому рівні з російськими колегами, щоб “висловити солідарність” і надати інформацію, роздобуту французькими спецслужбами.

“Сміховинно твердити, що за цим стоїть Франція чи що за цим стоять українці. Це безглуздо. Це не відповідає дійсності, це маніпуляція інформацією, яка є частиною арсеналу війни Росії”, – сказав Макрон.

“Ми будемо працювати спільно з усіма, хто постраждав від тероризму. І коли у нас є інформація, ми здійснюватимемо технічний обмін”, – додав президент, пояснюючи підстави контакту з росіянами.

У Франції вкрай серйозно розглядають потенційні терористичні загрози, аж до ймовірного скасування церемонії відкриття Олімпійських ігор-2024, свідчать місцеві ЗМІ.

Нагадаємо, як повідомлялося раніше, Макрон заявив, що у нього “нема сумнівів”, що Росія націлиться на Олімпійські ігри© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube