Роспропаганду не перемогти, Telegram – проблема, Москва знала про теракт до попередження США, – Буданов


06:0628.03.2024

27-28 березня Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки проводить у Києві третій щорічний форум Kyiv Stratcom Forum 2024. Українські високопосадовці, міжнародні дипломати та експерти з комунікацій зібрались на форумі, щоб обмінятися досвідом про підходи до протидії гібридній агресії та побудові стратегічних комунікацій.

Про це повідомляє Центр стратегічних комунікацій.

Як Головне управління розвідки протидіє російським дезінформаційним загрозам та пропаганді розповів начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов:

«Що б ми з вами тут не робили, ми не зможемо повністю зруйнувати лінії російської пропаганди, вона все одно буде. У них достатньо для цього як фінансових, так і людських ресурсів в багатьох країнах світу. Це ж ідея не тільки з російської федерації, але і від їх агентів впливу. Це величезна машина з величезною кількістю медійного ресурсу, це все тільки видима частина. А скільки всього іде через мистецтво? Подивіться російські фільми, які не пов’язані в принципі з війною, але майже в кожному з них хоч один момент є ворожої пропаганди».

Нещодавно Головне управління розвідки підписало меморандум з Центром стратегічних комунікацій. Буданов розповів про своє бачення роботи з фейками.

«Ми підписали такий меморандум. Це, на наш погляд, поліпшить нашу спільну роботу в протидії системі дезінформації, а вона саме іде системною. Є кілька стратегічних операцій, які веде Російська Федерація, саме інформаційно психологічних, пропагандистського характеру. Одна з них називається «Перун», це вже доступна інформація. Вона поєднується з глобальною операцією, яку вони назвали «Майдан-3». Важко у них з фантазією». 

«Ми з Центром стратегічних комунікацій не раз співпрацювали в цій сфері і багато робиться офіційних заяв від імені нашої організації, багато в чому ділимось із Центром стратегічних комунікацій. Їм легше, спираючись на дані, де ми чітко показуємо -ось дивіться це і це є фейком, тому що такі-то, такі-то пояснення. І так народ розуміє, що відбувається».

Роспропаганду не перемогти, Telegram - проблема, Москва знала про теракт до попередження США, - Буданов 1

Очільник ГУР розповів і про велику кількість фейків, які про нього ж створювала російська пропаганда:

«На мій погляд, найабсурдніший фейк був, коли минулого року сказали, що мене вбили. З’явилися фото, де я разом з послом Японії і вони (росіяни, – ред.) його розібрали, в мережі поширили це фото з такими приписками: «тут у нього такий нахил», «тут нема тіні». Там дві версії було. Перша — «він ледве живий, у нього корсет стоїть». «Його просто як мумію тримають, підтримують, щоб не впав». Другий був варіант, що це взагалі голограма. Це вже серйозно так».

Інформаційно впливати на людей, що перебувають на тимчасово окупованих територіях України важко, але, за словами очільника ГУР Кирила Буданова, можливо:

«Найцікавіше — це Telegram, усі його читають. Він багато в чому завдає руйнівного ефекту тут всередині, але так само завдяки йому можна щось доносити до людей на окупованих територіях. Це те, що більш-менш якось працює».

Зазначив Буданов і про небезпеки месенджера.

«Telegram, з точки зору національної безпеки, точно є проблемою. Це треба розуміти. До того ж таки, я абсолютно проти утисків свободи слова. Але це вже занадто. Тобто у нас будь-яка людина може зробити канал, почати на ньому писати все, що йому заманеться, а коли щось починають робити, прикриватися тим, що це свобода ЗМІ. Та це не свобода ЗМІ, це трошки інакше називається».

Начальник ГУР МО України також заявив, що росія заздалегідь знала про підготовку терористичної операції на її території.
 
«Як мінімум, 15 лютого 2024 року рф знала про підготовку. Я вам більше скажу, ця інформація пройшла через розвідуправління угруповання в Сирії. От звідти вона пішла на москву. І нехай не розповідають казки, що це дивним чином все матеріалізувалось  нізвідки», ― сказав Кирило Буданов.
 
За його словами, росія знала, звідки прийдуть бойові групи, через які дві країни вони переміщувались на територію держави-агресора.
 
«Для чого вони допустили, щоб це сталося ― є кілька варіантів. Перше ― це, як у них прийнято, боротьба «веж», аби зараз зняти кілька високопосадовців. Інший варіант ― вони насправді недооцінили масштабів того, що станеться. Думали, що це буде більш локально, і хотіли звинуватити в усьому Україну», ― зазначив начальник ГУР МО України.
 
Він зауважив, що у кремлі уже тричі змінювали версії того, що сталось у підмосковному «крокус сіті», намагаючись хоч якось приплести до теракту так званий «український слід».
 
«З’явились пояснення патрушева і бортнікова, який там звинуватив мене особисто і що це все взагалі зробила Україна. Це є нісенітницею. До речі, якщо ми торкнулись цього болючого питання, хоч це й ворог, але я не схвалюю в принципі терористичні акти проти цивільних людей», ― заявив Кирило Буданов.
 
Шеф української розвідки додав, що росія сама посіяла хаос і самовпевнено вважала, ніби зможе його контролювати.
«Є такий сталий вираз, навіть істина. Вона в середовищі спеціальних служб завжди функціонує: усі намагаються створити контрольований хаос. Абсолютно всі більш-менш серйозні організації пробували в різний час це робити. І аксіома в тому, що жодна з них не змогла його зробити контрольованим. Те саме сталось і тут», ― підсумував начальник ГУР МО України.

Нагадаємо: Буданова замінили на Данілова. Пропагандисти РФ запустили фейк щодо теракту під Москвою© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube