Перший мільярд з прибутку від російських активів Україна може отримати до липня – фон дер Ляєн


11:0322.03.2024

Європейські лідери схвалили запропоновану Єврокомісією схему з використання нарахувань від заморожених російських активів, зокрема, для закупівлі зброї та військового обладнання для України, тож перший мільярд євро з цих надзвичайних прибутків може бути сплачений вже до липня поточного року.

Про це 21 березня у Брюсселі під час пресконференції за підсумками першого дня роботи саміту ЄС заявила президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн, повідомляє Укрінформ.

«Є дійсно потужна підтримка використанню, цей момент, відсоткового прибутку, або нарахувань від заблокованих російських активів для військової допомоги Україні. Я сказала лідерам, – якщо ми будемо зараз швидкими у прийнятті цих пропозицій, ми зможемо виплатити перший мільярд вже до 1 липня. Тож це залежить від нас, це в наших руках, і це дуже конкретні дії на це літо», – сказала Урсула фон дер Ляєн.

Вона зазначила, що ЄС буде надалі допомагати Україні у її зусиллях із відбиття російської агресії на полі бою. Той факт, що лідери країн ЄС прийняли відповідну пропозицію Європейської комісії щодо використання надходжень від заблокованих російських активів, надасть фінансування для закупівлі військового обладнання, якого гостро потребує Україна.

«Ми можемо очікувати, що вдасться зібрати близько 3 мільярдів євро у 2024 році, і подібні суми протягом наступних років», – додала президент Єврокомісії.

Урсула фон дер Ляєн подякувала Чеській республіці за намір поставити Україні 800 тисяч снарядів від країн-партнерів. За її словами, надходження від заморожених російських активів можуть також використовуватися для реалізації цієї ініціативи.

Як повідомляло Інше ТВ, Угорщина проти спрямування доходів від заморожених російських активів на купівлю зброї для України – ЗМІ© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube