П’ять європейських країн закликали Єврокомісію заборонити імпорт зерна з росії та білорусі


17:5921.03.2024

Міністри сільського господарства Литви, Латвії, Естонії, Польщі та Чехії звернулися до Єврокомісії із закликом заборонити імпорт зерна з рф та білорусі до країн ЄС. Про це йдеться у спільному зверненні, яке опублікувало міністерство сільського господарства Литви, передає УНН.

“Ми просимо ЄК вивчити можливість обмеження імпорту в ЄС продовольчих товарів з росії та білорусії”, – йдеться у зверненні.

Як зазначається, у той час, як росія веде незаконну війну проти України, її зерно продовжує надходити на ринок ЄС. Повідомляється, що у 2023 році ЄС імпортувала 1,53 мільйона тонн російського зерна на суму 437,5 мільйона євро.

Міністри сільського господарства Литви, Латвії, Естонії, Польщі та Чехії підкреслюють, що росія використовує прибутки від експорту зерна в ЄС для фінансування своєї війни з Україною. Ці кошти йдуть на виробництво ракет, безпілотників та іншої зброї, яка використовується для війни в Україні.

Міністри також наголосили на важливості вжиття заходів щодо запобігання потраплянню на ринок ЄС потенційно краденого зерна з України.

“Як країни-члени ЄС, ми вважаємо за необхідне виконувати наші моральні зобов’язання щодо припинення будь-якої торговельної діяльності, яка може зміцнити можливості росії та білорусі, яка її підтримує, продовжувати конфлікт в Україні, тим паче, що російський імпорт може включати вкрадене зерно з окупованих українських територій”, – йдеться в заяві до Єврокомісії.

У зверненні до Європейської комісії також міститься прохання про співпрацю між державами-членами ЄС, щоб забезпечити реалізацію заборони на імпорт зерна з рф та білорусі на всій території Євросоюзу.

Як повідомляється, Рада ЄС із сільського господарства та рибальства також планує обговорити це питання 26 березня.

Читайте: Чехія запропонує заборонити імпорт російського та білоруського зерна до ЄС© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube