Еммануель. Метаморфоза Макрона – від голуба до яструба


07:3315.03.2024

Після двох років конфлікту президент Франції Еммануель Макрон пройшов шлях від бажання не “принижувати Росію” до пропозиції ввести війська в Одесу.

Про це пише Le Monde.

Ситуація в Україні, яка вже два роки перебуває під окупацією російських військ, погіршується. Війна заходить у глухий кут. “У будь-якому випадку, мені доведеться відправити частину моїх людей в Одесу”, – сказав глава держави з прямим обличчям перед жменькою гостей у Єлісейському палаці.

П’ять днів потому, 26 лютого, Еммануель Макрон відповів на запитання про можливість введення західних військ в Україну. Щойно закінчилася міжнародна конференція по Україні, в якій взяли участь двадцять глав європейських держав і урядів. “З точки зору динаміки, нічого не можна виключати”, – без вагань відповів президент.

Міжнародний резонанс. Німеччина заперечувала це, як і Сполучені Штати. На внутрішній політичній сцені опозиція була в шаленстві. “Еммануель Макрон грається у воєначальника, але він так недбало говорить про життя наших дітей. Мова йде про мир або війну в нашій країні”, – обурюється голова ультраправої групи в Національних зборах Марін Ле Пен в соціальній мережі X. Лідер “Нескореної Франції” Жан-Люк Меленшон додав: “Це епоха нісенітниць”.

Суперечки співмірні зі зміною ставлення президента Франції до Росії, який за останні місяці перейшов з табору “голубів” до табору “яструбів”. Здається, так давно, у червні 2022 року, Еммануель Макрон пропонував “не принижувати Росію”! Зараз президент Франції – один з найвірніших союзників України, готовий надати Києву “необмежену підтримку” для забезпечення поразки Москви.

Додамо, що вчора, 14 березня, Емманюель Макрон застеріг західні держави від прояву будь-яких ознак слабкості по відношенню до Росії, повторивши свою позицію про те, що не можна виключати введення західних військ в Україну.

В інтерв’ю французькому телебаченню Макрон зауважив, що направлення сухопутних сил зараз не стоїть на порядку денному, але Європа повинна залишити «всі варіанти» відкритими на випадок поширення війни.

«Сьогодні ми не в такій ситуації», – сказав він, не пояснивши, в якій ситуації Франція готова буде відправити війська.

Макрон також застеріг союзників від запровадження обмежень на підтримку України, заявивши, що у війні Росії проти України на карту поставлена європейська безпека, передає Радіо Свобода.

«Якщо Росія продовжить свою ескалацію, якщо ситуація погіршиться, ми повинні бути готові ухвалити рішення, необхідні для того, щоб Росія ніколи не перемогла», – сказав французький президент в інтерв’ю TF1 і France 2.

Нагадаємо, Посли ЄС дозволили виділити €5 мільярдів на закупівлю зброї для України© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube