Ударами по Одесі росія намагається зірвати «зерновий коридор» – Постпред України в ООН


07:3309.03.2024

Обравши Одесу однією з головних цілей для авіаударів, росіяни намагаються зірвати функціонування морського коридору, створеного ВМС України після виходу Росії з Чорноморської зернової ініціативи.

Про це завив у п’ятницю постпред України при ООН Сергій Кислиця на засіданні Ради Безпеки, пише «Укрінформ».

«Спроби Росії шантажувати міжнародну спільноту виходом з ініціативи провалилися, – пояснив Кислиця. – Однак Україна… попри війну, запустила морський коридор і продовжує посилювати його ефективність».

За словами Кислиці, з серпня 2023 року з портів «Одеса», «Південний» та «Чорноморськ» було експортовано майже 30 млн тонн вантажів до 42 країн світу. З них понад 8 млн тонн – лише в лютому. 80% відвантажень становить аграрна продукція.

Фактично експорт з українських чорноморських портів досяг рівня, який можна порівняти з тим, що був до повномасштабного вторгнення, зазначив постпред.

«Російський Чорноморський флот, чисельність якого постійно скорочується, більше не наважується з’являтися в північно-західній частині Чорного моря, не кажучи вже про його здатність блокувати українські порти», – наголосив Кислиця.

Все, що залишається Росії, – це запускати ракети, намагаючись залякати Україну та наших торговельних партнерів, сказав він, наголосивши на важливості посилення протиповітряної оборони портів.

Як повідомляло Інше ТВ, Внаслідок ракетної атаки під час перебування Зеленського в Одесі загинуло 5 людей© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube