Трамп перетворив Республіканську партію на “путінське крило”, – Ліз Чейні


10:3319.02.2024

Колишній представник Республіканської партії Ліз Чейні в неділю попередила про “путінське крило” Республіканської партії після того, як колишній президент Дональд Трамп відреагував на смерть відвертого критика Кремля Олексія Навального, фактично не згадавши ні його, ні президента Росії Володимира Путіна, пише CNN.

“Ми повинні серйозно поставитися до того, до якої міри у вас зараз є путінське крило в Республіканській партії. Я вважаю, що проблема цього виборчого циклу полягає в тому, щоб путінське крило Республіканської партії не захопило Західне крило Білого дому”, – сказав Чейні в інтерв’ю Джейку Тапперу на CNN в програмі “Про становище в країні”.

Президенти Джо Байден і Трамп кардинально відрізнялися у своїх реакціях на смерть ув’язненого російського опозиціонера.

Байден у своїх коментарях у Білому домі після оголошення про смерть Навального рішуче поклав провину на “Путіна і його головорізів”.

“Не робіть помилки: Путін несе відповідальність за смерть Навального. Путін несе відповідальність. Те, що сталося з Навальним, є ще одним доказом жорстокості Путіна. Нікого не можна обдурити”, – сказав Байден.

Тим часом Трамп нічого не сказав безпосередньо про Навального в дописі, який його кампанія назвала офіційною відповіддю на смерть опозиціонера – натомість він більше 20 разів публікував дописи на різні теми, включаючи його кримінальні справи та політичних опонентів.

“Коли ви думаєте про Дональда Трампа, який, наприклад, обіцяє відплату, то те, що Володимир Путін зробив з Навальним, – це те, як виглядає відплата в країні, де лідер не підкоряється верховенству права”, – сказав Чейні в неділю.

Раніше цього місяця колишній президент також заявив, що заохочував би Росію робити “все, що вона захоче” з будь-якою країною-членом НАТО, яка не дотримується рекомендацій щодо витрат, і не пропонував би такій країні захист США – позиція, яка, за словами глави НАТО Єнса Столтенберга, “підриває всю нашу безпеку, включно з безпекою США, і наражає американських і європейських солдатів на підвищений ризик”.

“Він фактично дав зрозуміти, що за адміністрації Трампа Сполучені Штати навряд чи будуть дотримуватися своїх зобов’язань перед НАТО”, – сказала Чейні. Вона назвала коментарі Трампа “небезпечними” і сказала, що вони демонструють “повне нерозуміння ролі Америки у світі”.

В окремому інтерв’ю в неділю в програмі “Про становище країни” сенатор-республіканець Тім Скотт з Південної Кароліни, який підтримав Трампа після того, як він вибув з президентських праймеріз, заявив, що світ буде в більшій безпеці, якщо президентом стане Трамп, оскільки він прагне показати Байдена слабким на міжнародній арені.

“Коли ви ставите питання про стримування Путіна, ви дивитеся на дії і адміністрацію Дональда Трампа, і ви приходите до одного чіткого висновку, що, без сумніву, Україна стала безпечнішою, світ став безпечнішим, і Америка, безумовно, стала безпечнішою”, – додав Скотт.

Що стосується його власної реакції на смерть Навального, Скотт назвав Путіна “вбивчим диктатором”, який “завжди шукає способи усунути конкурентів і надіслати чіткий сигнал всього за кілька днів або за кілька тижнів до російських виборів”.

У неділю Чейні також заявила, що ще не прийняла рішення про те, чи буде вона балотуватися в президенти як третя сторона, але запевнила, що зробить “все необхідне, щоб перемогти Дональда Трампа”.

Нагадаємо також: Це називається “газлайтинг”. Чому Путін каже, що хоче переобрання Байдена, а Трамп радіє© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube