Це називається “газлайтинг”. Чому Путін каже, що хоче переобрання Байдена, а Трамп радіє


08:1019.02.2024

Президент Росії Владімір Путін зробив 14 лютого приголомшливу заяву про те, що він віддає перевагу переобранню президента Джо Байдена, а не перемозі Дональда Трампа, оскільки Байден «більш досвідчений, більш передбачуваний».

«Путін, чиїм основним засобом втручання в наші останні дві кампанії президентських виборів була керована ботами дезінформація в соціальних мережах, вдався до нового інструменту – обливаючи брудом Америку власним голосом», – пише у колонці для The HILL Денніс Афтергут – колишній федеральний прокурор і цивільний суддя, радник організації «Адвокати на захист американської демократії», передає Zn.ua.

Афтергут зазначає, що газлайтинг, до якого вдався Путін, «є підступною формою маніпуляції та психологічного контролю. Жертвам газлайтингу … подають неправдиву інформацію, яка змушує їх ставити під сумнів те, що вони знають як правду, часто про самих себе». Іншими словами, це витончена форма брехні, зроблена за допомогою психологічних прийомів, покликаних заплутати нас, нашу пам’ять і наше внутрішнє відчуття порядку в світі.

«Ми знаємо, хто такий Путін. Це тиран, який ув’язнив і вбив Алєксєя Навального, свого найпотужнішого політичного опонента, у віці 47 років у сибірській колонії. Путін – це іноземний втручальник, який втручався в наші вибори у 2016 році, щоб підтримати Трампа проти Гілларі Клінтон, і знову у 2020 році, щоб підтримати Трампа проти Байдена», – пише юрист.

На його думку, Путін не змінив своїх намірів. Тепер він не віддає перевагу президенту Байдену, який «заблокував головну мету Путіна» – завоювання України. 

«Ні, Путін хоче, щоб Трамп переміг. Очевидно, чому. Двічі минулого тижня Трамп заявив, що в разі обрання він скаже Путіну робити «що завгодно» з кожною країною НАТО, яка не платить свою частку в оборонних витратах. Для вух Путіна ця музика солодша за будь-який скрипковий концерт Чайковського. Тому, коли Путін каже, що віддає перевагу Байдену, ви чуєте не те, що отримаєте. Натомість, ця монументальна підробка покликана змусити нас втратити опору у світі, заснованому на реальності», – зазначає Афтергут.

«Існує ще одне приховане питання: Чи є ми свідками перших ознак «змови Трампа і Росії 2024»? За повідомленням AP, Трамп «негайно привітав заяву [Путіна] … назвавши її великим компліментом» для нього». Трамп вітає підтримку Путіним опонента Трампа? Тепер ми всі – Аліса в Країні чудес. Ці двоє чоловіків перебувають у «бромансі» вже багато років. У 2018 році в Гельсінкі Трамп, як відомо, повірив Путіну на слово, а не американським спецслужбам, коли Путін заперечував звинувачення у втручанні Росії у вибори 2016 року. У 2022 році Трамп розсипався в похвалах російському силовику, коли його армія вторглася в Україну», – зазначає колумніст.

«Щоб не потрапити в нескінченну петлю, в яку нас хочуть затягнути Трамп і Путін, нам потрібно лише твердо спиратися на факти. У місяці, що передують виборам, ми можемо продовжувати визнавати і висловлювати правду про багаторічне партнерство Трампа і Путіна, спрямоване проти самовизначення України і проти демократії в Америці. Ми повинні викривати і відкидати “чорнуху” Путіна і Трампа та їхні спроби втрутитися у наші вибори», – вважає Афтергут.

Нагадаємо: Давно мріяв. Трамп презентував золоті кросівки і назвав штраф за шахрайство втручанням у вибори (ФОТО)© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube