Від сьогодні у Латвії вже можуть конфісковувати на користь України автівки на російських номерах. Але не всі


11:4515.02.2024

З 15 лютого 2024 року на території Латвії починають діяти поправки до “Закону про дорожній рух”, які дозволяють конфіскувати автомобілі з російськими номерами.

Власники машин, зареєстрованих у Росії, до 14 лютого мали або зареєструвати свій транспортний засіб у Латвії, або вивезти його з території ЛР.

Про це пише Delfi, передає Інше ТВ.

Відповідно до поправок до Закону, які набувають чинності вже сьогодні, зареєстровані в Росії транспортні засоби можуть брати участь у дорожньому русі на території Латвії, лише якщо перетинають Латвію транзитом. При цьому варто врахувати, що транспортний засіб, зареєстрований у РФ, зможе перетнути територію Латвії транзитом лише один раз.

Перед тим, як в’їхати до Латвії, необхідно надати інформацію про транспортний засіб, його водія, а також про період часу, протягом якого автомобіль братиме участь у дорожньому русі в країні. Цей період не повинен перевищувати 24 години. Зробити це потрібно в електронному вигляді.

У випадку, якщо транспортний засіб не зареєстрований у Латвії або не виїжджає за межі Латвії, а також констатовано його несанкціоноване використання у дорожньому русі, влада має право на конфіскацію автомобіля.

Крім того, за незаконну їзду автомобілем з російськими номерами передбачено штраф у розмірі від 750 до 2000 євро.

Участь окремих транспортних засобів з російськими реєстраційними номерами в русі буде також дозволена в тих випадках, коли машина перебуває у володінні (або користуванні) особи, яка має привілеї та імунітет, згідно з обов’язковими для Латвії міжнародними нормами, а також, якщо йдеться про дипломатичне представництво, міжнародні організації і т.д. У цих випадках водію необхідно обов’язково мати при собі документи, що підтверджують перелічені вище обставини.

Планується, що конфісковані автомобілі будуть передані Україні, тим самим надавши підтримку Україні у боротьбі з державою-агресором. В анотації до “Закону про дорожній рух” Мін’юст зазначив, що з урахуванням повномасштабного нападу Росії на Україну та агресії присутність зареєстрованих у Росії транспортних засобів на території Латвії неприпустима.

Зміни законодавства ґрунтуються на роз’ясненні Єврокомісії, в якому йдеться про те, що санкції, введені ЄС проти Росії у 2022 році, поширюються і на особистий транспорт з російською реєстрацією громадян РФ. Подібні правила, які забороняють громадянам Росії перебувати на території ЄС зі своїм транспортним засобом, ухвалюються і в інших країнах.

Як повідомляло Інше ТВ, кілька країн минулого року заборонили в’їзд автівок на російських номерах.

Так, з вечора 12 вересня Латвія більше не пропускає в країну автомобілі з російською реєстрацією. Таке ж рішення діє в Литві.

В Естонію з 13 вересня не впускають авто на російських номерах.

Також повідомлялось, що з 16 вересня Фінляндія офіційно оголосила про заборону на в’їзд російських автомобілів до країни. А з 17 вересня в’їзд до країни авто на російських номерах заборонила Польща.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube