ЄС наблизився до “освоєння” заморожених активів РФ


08:1113.02.2024

Рада Євросоюзу в понеділок, 12 лютого, ухвалила рішення, що наближає створення механізму з використання надприбутків заморожених активів РФ на території ЄС на користь України. Про це повідомляється на сайті Ради ЄС, пише Кореспондент.

ЄС у координації з міжнародними партнерами вирішив заборонити будь-які операції, пов’язані з управлінням резервами, а також активами ЦБ РФ. Відповідні активи фінансових установ у державах-членах ЄС заморожені.

Рішення Ради ЄС відкриває шлях Раді до прийняття рішення про можливе встановлення фінансового внеску до бюджету ЄС, зібраного з цих чистих прибутків, для підтримки України та її відновлення та реконструкції на наступному етапі.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба зазначив, що це “відкриває шлях до використання надприбутків від заморожених російських активів”.

“Ми заохочуємо подальші кроки для їх практичного використання на користь України. Ці кроки мають бути амбітними та швидкими”, – наголосив український посадовець.

Читайте: РФ активізувала використання балістичних “Іскандерів”. Скільки вона їх могла накопичити за півроку (ІНФОГРАФІКА)© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube