Столтенберг відповів Трампу, який заявив, що сприяв би нападу РФ на країни НАТО


20:0811.02.2024

Як повідомляло сьогодні ІншеТВ, Трамп на передвиборчому заході в Південній Кароліні згадав, як обіцяв країнам НАТО заохочувати Росію до нападу на них. Ці слова викликали неабиякий резонанс в багатьої країнах.

Так, Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг вказав колишньому президенту США Дональду Трампу, що його заява про те, що союзники не дотримуватимуться принципу колективної безпеки – статті 5, яка лежить в основі альянсу, – підриває безпеку союзників.

Відповідний коментар генерального секретаря Організації Північноатлантичного договору в неділю поширила штаб-квартира, передає Інтерфакс-Україна.

“НАТО, як і раніше, готове і здатне захистити всіх союзників. Будь-який напад на НАТО буде зустрінутий спільною і силовою відповіддю. Будь-яке припущення про те, що союзники не захищатимуть одне одного, підриває всю нашу безпеку, включно з безпекою США, і наражає американських і європейських солдатів на підвищений ризик. Я очікую, що незалежно від того, хто переможе на президентських виборах, США залишаться сильним і відданим союзником по НАТО”, – заявив Столтенберг.

Раніше повідомлялося, що Трамп, виступаючи в суботу на мітингу в Конвеї, Південна Кароліна, заявив, що заохочуватиме РФ робити “все, що вони, чорт забирай, хочуть” із будь-якою країною-членом НАТО, яка не дотримується основоположних принципів витрат на оборону, і сказав, що не дотримуватиметься пункту про колективну оборону в разі переобрання.

Трампа цитує і CNN: “НАТО було розвалено, поки я не прийшов. Я сказав: “Усі будуть платити”. Вони сказали: “А якщо ми не заплатимо, ви все одно будете нас захищати?” Я сказав: “Точно ні”. Вони не могли повірити у відповідь”. Трамп розповів, що “один із президентів великої країни” одного разу запитав його, чи будуть США, як і раніше, захищати країну, якщо на них нападе Росія, навіть якщо вони “не заплатять”. “Ні, я б не став вас захищати. Насправді, я б порадив їм (росіянам) робити все, що вони, чорт забирай, хочуть. Ви повинні заплатити”.

Білий дім назвав висловлювання Трампа “жахливими і божевільними”.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube