Кордон Фінляндії з Росією залишиться закритим до середини квітня


10:0609.02.2024

8 лютого уряд Фінляндії ухвалив рішення про те, що пункти перетину сухопутного кордону між Фінляндією та Росією залишаться закритими до 14 квітня 2024 року.

Крім того, на наземних пунктах пропуску між Фінляндією та Росією не можна буде подати заяву про надання міжнародного захисту.

Про це повідомляє Служба новин Yle, передає Інше ТВ.

Ухвалене рішення продовжує термін повного закриття східного кордону на два місяці.

У пресрелізі Міністерства внутрішніх справ йдеться, що в ситуації, що склалася, це необхідно і пропорційно, оскільки міністерство вважає, що йдеться про серйозну загрозу національній безпеці та громадському порядку, викликану явищем інструменталізованої імміграції.

В опублікованому Міністерством внутрішніх справ довідковому меморандумі обґрунтовується рішення Фінляндії залишити східний кордон закритим принаймні до середини квітня.

У меморандумі наголошується, що явище інструменталізованої міграції неодноразово відновлювалося, а в деяких випадках і ускладнювалося на різних етапах зусиль Фінляндії щодо відкриття пунктів перетину кордону для легального руху.

За оцінками, якби не було обмежень, то кількість мігрантів, що прибувають до Фінляндії через східний кордон, варіювалася б від 10 000 до 20 000 прохачів притулку на рік.

У меморандумі зазначається, що досі не було досягнуто жодного переговорного рішення з російською владою.

«Російська сторона досі стримано реагувала на пропозиції прикордонних служб щодо переговорів та пропозиції щодо регулювання цього явища. Фінська сторона намагалася розвивати співпрацю в галузі запобігання злочинності, але це не призвело до розв`язання проблеми», – йдеться у меморандумі.

Як повідомляло Інше ТВ, Фінляндія має сотні таємних підземних бункерів, готових до війни, і Сили оборони постійно будують нові (ФОТО)© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube