Україна і Бельгія підписали Меморандум про спільне виробництво озброєння


09:0930.01.2024

Підписано Меморандум про взаєморозуміння між Міністерством оборони Королівства Бельгія, Міністерством оборони України та Міністерством з питань стратегічних галузей промисловості України, що дає поштовх розвитку двосторонніх відносин, зокрема у сфері оборонного виробництва. 

Про це повідомив заступник Міністра оборони України генерал-лейтенант Іван Гаврилюк, який підписав Меморандум від оборонного відомства, інформує сайт МО України.

«Це дуже важливо у контексті питання розвитку вітчизняного ОПК, створення спільних підприємств з партнерами, локалізації оборонного виробництва в Україні. Це є одним з наших пріоритетів», – сказав Іван Гаврилюк.     

За його словами, Меморандум окреслює наміри запроваджувати спільні проєкти, спрямовані на зростання потенціалу та обсягів виробництва української оборонної промисловості. Йдеться про плани щодо спільного виробництва певних типів та видів озброєнь, організації ремонту, підготовки спеціалістів та технічного персоналу. 

Також передбачається реалізація інших заходів спрямованих на розбудову в Україні сучасної оборонної індустрії.

«Україна дуже зацікавлена у створенні спільних підприємств, які будуть функціонувати за міжнародними стандартами. Впевнений у нашому подальшому плідному та взаємовигідному співробітництві», – наголосив заступник Міністра оборони.  

Довідково: минулого тижня відбувся бельгійсько-український семінар оборонної промисловості. Захід був організований Міністерством з питань стратегічних галузей промисловості України, Міністерством оборони України, Міністерством закордонних справ України спільно з Міністерством оборони та Посольством Королівства Бельгія в Україні.

У семінарі взяли участь представники 33 українських, а також 8 бельгійських компаній, Асоціація бельгійської безпекової та оборонної промисловості (BSDI), а також представники урядового сектора оборони та безпеки обох країн. Семінар був націлений на розширення військово-технічного співробітництва України та Бельгії, зміцнення партнерства бельгійського й українського ОПК.

Як повідомляло Інше ТВ, Франція пообіцяла передавати Україні 3 тис. снарядів щомісяця© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube