Воллес закликав уряд Британії оголосити бюджет військової допомоги Україні на 2024/2025 фінансовий рік


09:4709.01.2024

Колишній міністр оборони Великої Британії Бен Воллес під час виступу у парламенті закликав уряд оголосити бюджет військової допомоги Україні на 2024/2025 фінансовий рік, оскільки є ризик “відставання”.

Про це повідомляє The Guardian, передає Укрінформ.

“Колишній міністр оборони Великої Британії Бен Воллес попередив свого наступника Гранта Шеппса, що Велика Британія ризикує “відстати” у військовій підтримці України, оскільки міністри досі не оголосили бюджет військової допомоги на 2024/2025 рік”, – йдеться у повідомленні.

Воллес заявив, що офіційно попросив від 2,3 до 2,6 мільярда фунтів стерлінгів фінансування військової допомоги для України в червні 2023 року, перед своєю відставкою, однак з того часу не було зроблено жодних оголошень з цього приводу.

“Планувальникам у Міністерстві оборони потрібен час, як і українцям, щоб пристосуватися до цього. Якщо ми не почнемо оголошувати про це найближчим часом, ми відстанемо від багатьох наших європейських колег, які вже обігнали нас у підтримці”, – заявив Воллес.

У відповідь нинішній міністр оборони Грант Шаппс відзначив роботу свого попередника, але відмовився назвати обсяги бюджету військової допомоги Україні. Однак він запевнив, що Воллес “не буде розчарований, і йому не доведеться чекати занадто довго”.

Тіньовий міністр оборони від лейбористів Джон Хілі також порушив це питання, зауваживши, що “поточне фінансування військової допомоги з боку Великої Британії закінчується за лічені тижні”. Він сказав, що публічно звертався з проханням про виділення нових коштів у листопаді.

Шеппс підкреслив, що зобов’язання перед Києвом розраховані до квітня, і їм не загрожує небезпека закінчення.

Британія вже два роки поспіль надає Україні військову допомогу на суму 2,3 млрд фунтів стерлінгів. Однак якщо цьогорічне фінансування було оголошено завчасно за шість місяців, то бюджет на наступний рік ще не затверджений.

Як повідомляло Інше ТВ, Тільки поразка амбіцій Росії принесе в Європу мир. Наступний рік покаже, чи здатна вона захищатися, – Independent© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube