Китай в 10 разів збільшив поставки в Росію високоточних верстатів для військової промисловості


20:3703.01.2024

З початку повномасштабного вторгнення в Україну Китай у десять разів збільшив поставки до РФ високоточних верстатів для російської військової промисловості.

Про це, як передає ВВС Україна, пише британська газета Financial Times.

Тепер китайські виробники домінують в торгівлі життєво важливими елементами для військової промисловості Москви.

Видання вказує, що різке зростання постачань сучасних верстатів, які дозволяють виконувати надзвичайно точну фрезерну обробку металу, непокоїть союзників України, які намагаються обмежити доступ Росії до цього обладнання.

За даними російської митниці, у липні китайські виробники поставили обладнання на 68 млн доларів, тоді як цей показник у лютому 2022 року становив 6,5 млн доларів.

В липні на китайські верстати з ЧПУ (числовим програмним управлінням) припало 57% усього російського імпорту – до війни цей показник становив 12%. За даними видання, Москва також імпортує значні обсяги інструментів з ЧПУ, вироблені на Тайвані та в Південній Кореї.

“Китай і Росія мають однакові політичні інтереси, які полягають у тому, щоб кинути виклик і протистояти США”, — стверджує Майкл Раска, доцент Сінгапурської школи міжнародних досліджень імені С. Раджаратнама. За його словами, Росія немає іншого вибору, окрім як покладатися на Китай, оскільки відрізана від імпорту європейської техніки.

Торгівля між Китаєм і РФ, включно з нафтою, обладнанням, споживчими товарами та авто, допомагає підтримувати російську економіку, що постраждала від санкцій. Лідер Китаю Сі Цзіньпін заявляв у жовтні 2023 року, що річний товарообіг між двома країнами досяг “історичного максимуму” – майже 200 мільярдів доларів.

Пекін при цьому стверджує, що не постачає летальну зброю РФ і не підтримує її військову агресію проти України.

Як повідомляло Інше ТВ, Путін запевнив Сі Цзіньпіня, що буде воювати в Україні ще 5 років і буде переможцем, – ЗМІ© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube