Латвія конфіскувала у п’яних водіїв та передала Україні автомобілі майже на мільйон євро


11:2425.12.2023

За даними на середину грудня, Латвія сумарно відправила в Україну 271 автомобіль, конфіскований у нетверезих водіїв. Загальна вартість конфіскованих автомобілів оцінюється в майже мільйон євро. Ці автомобілі до України доставляє Twitter-конвой під керівництвом Рейніса Позняка.

Про це пише Delfi, передає Інше ТВ.

16 лютого цього року Сейм Латвії одноголосно ухвалив зміни до Закону про підтримку цивільного населення України, які дозволяють безоплатно передавати у власність українського уряду транспортні засоби, конфісковані державі як підтримку українського суспільства. Таким чином було знайдено можливість передати Україні ті транспортні засоби, які були конфісковані в Латвії у тих водіїв, які перебували за кермом у стані алкогольного сп’яніння. Оскільки вищезазначені зміни у законі набули чинності, латвійський уряд цього року ухвалив кілька рішень щодо передачі в Україну конфіскованих автомобілів.

За даними Служби державних доходів, цього року Україні за допомогою Twitter-конвою було передано 271 автомобіль із Латвії на загальну попередню суму 903 453 євро.

Наразі до розгляду в уряді готуються документи про передачу Україні ще 34 автомобілів, вартість яких оцінюється у 161 880 євро.

Twitter-конвой Рейніса Позняка розпочав роботу у лютому 2022 року. За час існування проекту в Україну з Латвії було відправлено понад 1100 різних автомобілів загальною вартістю близько 2 мільйонів євро, які вирушали туди щотижня.

Як повідомляло Інше ТВ, нещодавно Латвія передала Україні 20 поліцейських автівок.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube