Патрушеви і яйця. Туреччина і Азербайджан поділяться, але публічний прочухан від Путіна залишиться


09:3818.12.2023

Міністр сільського господарства РФ Дмитро Патрушев, син секретаря радбезу РФ Миколи Патрушева, запевнив у готовності виробників з Туреччини та Азербайджану задовольнити попит росіян у курячих яйцях.

Таке стане можливим вже за 2-3 тижні, заявив російський урядовець у коментарі телевізійному пропагандисту Павлу Зарубіну, передає Еспресо.

“Найближчим часом, вже цього тижня, мають приїхати яйця з Азербайджану. Буквально, я думаю, тижнів за два-три підуть яйця з Туреччини без відповідного імпортного мита, що дозволить скоригувати нам ціни”, – зазначив Патрушев.

Міністр додав, що після новорічних свят на ціни вплине сезонний фактор – вартість яєць, як він вважає, почне знижуватись.

Разом з тим, Дмитро Патрушев визнав, що наразі ціна яєць продовжує зростати.

Також він сказав, що правитель РФ Володимир Путін докорив йому за дефіцит доступних яєць.

“Відчув, що працювати треба краще таки напевно. Не до кінця впорався із поставленим завданням. Проте я думаю, що президент дасть ще один шанс, щоби цю ціну виправили”, наводить слова Патрушева-молодшого РИА Новости.

При цьому слід наголосити, що Патрушев-старший, за відкритими даними, активно просуває Дмитра у наступники Путіна. Своєю чергою Путін на останній 4-годинній пресконференції з представниками регіональних пропагандистських медіа публічно висміяв Патрушева-молодшого за нездатність впоратися з дорожнечею курячих яєць.

Що в Росії з яйцями

За офіційними даними Росстату, від початку 2023 року ціни на яйця в Росії піднялися на 46,18%. У листопаді цей продукт подорожчав на 15%.

У російській провінції яйця зараз просто неможливо придбати. Аби їх купити, там готові годинами вистоювати черги на морозі.

Такий критичний стан справ економісти пояснюють трьома чинниками:

міжнародними економічними санкціями – адже сучасні технології птахівництва повністю зав’язані на західних технологіях

більшість ліквідних російських птахофабрик розташовані в Бєлгородській області, де повноцінне виробництво ускладнене бойовими діями (обстрілами, прильотами, диверсіями, знеструмленнями тощо)

мігранти із країн Середньої Азії, що переважно працювали на виробництві російської курятини та яєць, залишають РФ з остраху перед примусовим відправленням без підготовки та спорядження на війну проти України© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube