Білий дім посилює взаємодію з конгресменами задля двопартійної угоди і допомоги Україні


09:4711.12.2023

Білий дім посилить свою взаємодію з американськими законодавцями, які намагаються укласти двопартійну угоду, що передбачатиме надання військової допомоги Україні та Ізраїлю з одночасним посиленням безпеки кордонів США, заявив у неділю сенатор-демократ, повідомляє Reuters

Республіканці наполягають на тому, що додаткове фінансування для України має супроводжуватися серйозними змінами в системі безпеки кордонів США, але двопартійна група сенаторів, які намагаються досягти компромісу, не досягла значного прогресу, оскільки до виходу Конгресу США на різдвяні канікули залишився менше тижня.
“Білий дім збирається більш активно брати участь у переговорах цього тижня”, – заявив сенатор Кріс Мерфі, провідний переговірник від Демократичної партії, в ефірі програми “Зустріч з пресою” на телеканалі NBC News.

Мерфі сказав, що важливо знати, чи підпише президент-демократ Джо Байден будь-яку майбутню угоду.

Байден, який прагне переобрання у 2024 році, бореться з рекордною кількістю мігрантів, які намагаються нелегально перетнути американо-мексиканський кордон. Республіканці критикують Байдена за згортання деяких обмежувальних заходів колишнього президента Дональда Трампа, який наразі є провідним кандидатом на виборах від своєї партії.

Минулого тижня агентство Reuters повідомило, що адміністрація Байдена відкрита для нових обмежень на надання притулку в США в рамках угоди про забезпечення фінансування союзників – України та Ізраїлю.

Мерфі заявив, що нинішні вимоги республіканців щодо безпеки кордонів є “необґрунтованими” і що вони “грають в ігри з безпекою світу”, пов’язуючи військову допомогу із заходами безпеки кордонів США.

Деякі республіканці наполягали на прийнятті прикордонних положень, які б дозволили мігрантам, що перетинають кордон нелегально, бути швидко депортованими без можливості просити притулку в США. Вони також закликали значно скоротити програми Байдена, які дозволили сотням тисяч мігрантів в’їхати в країну на законних підставах.

Сенатор Джеймс Ленкфорд, республіканець, член групи, що працює над компромісом щодо кордону, заявив, що кордон США “буквально вийшов з-під контролю”, коли 12 000 мігрантів нелегально перетнули його за один день минулого тижня.

Виступаючи в програмі “Обличчям до нації” на телеканалі CBS News, Ленкфорд відмовився деталізувати, які саме зміни в політиці він пропонує, але сказав, що Конгресу необхідно вжити заходів, “щоб фактично почати контролювати кордон”.

Сенатор-республіканець Джей Д. Венс в ефірі програми CNN “State of the Union” заявив, що виступає проти допомоги Україні, вважаючи її “функціонально зруйнованою країною”, якій необхідно припинити війну шляхом переговорів з Росією.

“В інтересах Америки визнати, що Україні доведеться поступитися деякими територіями росіянам, і ми повинні довести цю війну до кінця”, – сказав Венс.

Шаланда Янг, директор бюджетного управління Білого дому, заявила в ефірі CBS News, що ненадання допомоги Україні може підштовхнути Росію до поширення конфлікту на інших союзників США в Європі.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube