Вперше у світі. НАЗК запускає базу іноземних компонентів зброї. Для чого?


10:2508.12.2023

Зброя авторитарних та агресивних режимів залежить від іноземних компонентів. Без них вони не можуть продовжувати воювати, окуповувати та вбивати. 

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) запускає першу в світі відкриту базу даних іноземних компонентів у зброї на порталі «Війна і санкції». Вона вже налічує понад 2000 компонентів, які використовуються росією та Іраном у різного роду БПЛА, ракетах, системах радіоелектронної боротьби та багатьох інших видах озброєння та військової техніки.

Демократичний та цивілізований світ має об’єднатися навколо нерозповсюдження своїх технологій до агресорів. Тільки так ми здатні гарантувати мир, безпеку та стабільність на глобальному рівні. Саме з цією метою було створено єдину базу даних компонентів.

Наразі база даних містить інформацію про іноземні компоненти, знайдені у російському та іранському озброєнні, що використовується рф протягом повномасштабного вторгнення проти України починаючи з 24 лютого 2022 року. 

«Тисячі електронних компонентів, які мали б покращувати життя та служити розвитку, росія та Іран перетворюють на зброю для вбивств. Розкриття їхнього шляху від виробника до рук вбивць – масштабна задача для будь-якого державного органу. Але це під силу тисячам журналістів, розслідувачів, митників, банкірів, консультантів та багатьох інших, хто прагне справедливості та миру. Тепер, коли ці дані стали публічними, кожен може зробити свій внесок у глобальну світову безпеку», — заявив Голова НАЗК Олександр Новіков. 

Вид озброєння, виробник, технічні характеристики — вся ця інформація наявна щодо кожного компонента. Тому кожен, від журналіста-розслідувача до іноземного посадовця, зможе зібрати достатню доказову базу та дослідити ланцюги постачання, притягнути співучасників цієї війни до відповідальності.

Розділ «Іноземні компоненти у зброї» буде регулярно оновлюватися та удосконалюватися. Так, згодом планується додати можливість підписки на оновлення переліку.  Щоразу як НАЗК додаватиме новий компонент, усі охочі отримуватимуть сповіщення про це.

НАЗК вдячне Силам оборони нашої держави, які щодня, ризикуючи своїм життям, захоплюють ці зразки зброї. Також ми щиро вдячні усім представникам дослідницьких інститутів, які цілодобово працюють над вивченням цих зразків попри чисельні випадки їх мінувань. 

Окрема подяка всім залученим державним органам, громадським організаціям, експертам та журналістам, завдяки кому реалізація цього стратегічно важливого проекту стала можливою.
Демілітаризуємо рф та зупинимо постачання компонентів для зброї країнам-агресорам разом!

Нагадаємо, що роль НАЗК у санкційній політиці визначена в Дорожній карті індивідуальних санкцій, розробленій Стенфордською міжнародною робочою групою з російських санкцій. Так, НАЗК ідентифікує компанії, що постачають електронні компоненти в рф, посилюючи воєнний потенціал держави-терориста.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube